Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma naikinti draudimą burtis į profesines sąjungas STT ir VSD pareigūnams

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Specialiųjų tyrimų tarnyba
Šaltinis: 15min
0
A A

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas siūlo atsisakyti draudimo veikti profesinėms sąjungoms statutinėse įstaigose. Šiuo metu profesinės sąjungos negalimos Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT), yra ribojimų ir Valstybės saugumo departamento pareigūnams (pareigūnams draudžiama net piketuoti).

NPPSS pirmininko Vytauto Bako teigimu, daugumoje Europos šalių nėra absoliutaus draudimo burtis į profesines sąjungas ir ginti savo interesus specialiųjų tarnybų pareigūnams. Skandinavijos šalys, pvz. Suomija, Lenkija atsisako ribojimų streikuoti, tad Lietuvos politikų siekis drausti profesinių sąjungų veiklą apskritai yra nepateisinamas, prieštarauja Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

„Draudimas burtis į profesines sąjungas STT pareigūnams nėra pateisinamas ir nacionalinio saugumo interesais, priešingai – profesinės sąjungos biudžetinėse įstaigose užtikrina savireguliacijos procesus, turi nemažos įtakos institucijos veiklos skaidrumui ir biudžeto lėšų panaudojimui“, – rašoma pranešime spaudai.

NPPSS taip pat siūlo įtvirtinti aiškią ir skaidrią darbo užmokesčio sistemą, kelti mažiausiai uždirbančių pirminės grandies pareigūnų kategorijas bent sulyginant jas su pirminės grandies karjeros tarnautojais. Profesinė sąjunga  nustatant priedus siūlo atsižvelgti ir įvertinti kiekvienos pareigybės pavojingumo laipsnį.

Siūloma nustatyti 40 valandų darbo savaitę ir teisingą atlygį už viršvalandžius; numatyti profesinės civilinės atsakomybės draudimą, leisti pareigūnui laisvai pasirinkti sveikatos priežiūros ir reabilitacijos įstaigą, keisti sveikatos tikrinimo ir stebėsenos tvarką perduodant šią funkciją Sveikatos apsaugos ministerijai.  

Primename, kad visai neseniai pasirodė iniciatyvos įteisinti draudimą burtis 5 profesines sąjungas įstatymais visiems žvalgybos pareigūnams. Taip pat ketinama leisti veikti tik vienai profesinei sąjungai policijoje.

Birželio 28 d. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas  Arvydas Anušauskas pateikė „ Lietuvos žvalgybos įstatymo” projektą, kurio 40 straipsniu siekiama nustatyti, jog žvalgybos pareigūnams draudžiama „kurti profesines sąjungas, būti jų nariu ir dalyvauti jų veikloje”.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min