Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma numatyti papildomas procesines garantijas nuo nusikaltimų nukentėjusiems asmenims

Nemokamos teisinės pagalbos pageidauja daugybė klaipėdiečių.
Ginos Kubiliūtės nuotr. / Siūloma numatyti papildomas procesines garantijas nuo nusikaltimų nukentėjusiems asmenims
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisingumo ministerija parengė Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) pataisas, kurios suteiks papildomas procesines apsaugos garantijas nukentėjusiesiems, kuriems baudžiamojo proceso metu gali būti padaryta psichinė trauma ar kitokių neigiamų pasekmių.

Šios pataisos parengtos siekiant nacionalinėje teisėje įgyvendinti Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą  dėl prekybos žmonėmis prevencijos, kovos su ja ir aukų apsaugos.

Siūloma, kad jau dabar egzistuojančios nepilnamečių liudytojų ir nukentėjusiųjų apklausos taisyklės ikiteisminio tyrimo metu galiotų ir asmenims, kuriems dėl apklausos gali būti sukelta psichinė trauma ar kitokių neigiamų pasekmių, t. y. tokie asmenys galėtų būti apklausiami ikiteisminio tyrimo teisėjo, ne daugiau kaip vieną kartą, taip pat jų apklausos metu galėtų būti daromas garso ir vaizdo įrašas, o į teisiamąjį posėdį tokie asmenys galėtų būti kviečiami tik išimtiniais atvejais.

Atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos nuostatas, manytina, kad tokiais nukentėjusiaisiais visada turėtų būti laikomi nukentėjusieji nuo prekybos žmonėmis, taip pat atsižvelgiant į nusikaltimų specifiką ir pavojingumą nukentėjusieji nuo nusikalstamų veikų seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, terorizmo, neapykantos nusikaltimų, organizuoto nusikalstamumo ir pan. Taip pat reikėtų atsižvelgti ne tik į nusikaltimo pavojingumą, bet ir paties nukentėjusiojo asmenines savybes, fizinę būklę, pavyzdžiui, ligą, nėštumą ir pan.

Įtvirtinus minėtus pakeitimus, įtariamasis ar kaltinamasis galės visiškai įgyvendinti savo turimas procesines teises, o nesutikdamas su ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro sprendimais galės juos apskųsti.

Plačiau su parengtomis BPK pataisomis galima susipažinti internete.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min