TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma reorganizuoti Migracijos departamentą prie VRM

Migracijos departamentas
„15 minučių“/Juliaus Kalinsko nuotr. / Migracijos departamentas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vidaus reikalų ministerija (VRM) Vyriausybės valdymo tobulinimo (Saulėlydžio) komisijai teiks siūlymą reorganizuoti Migracijos departamentą prie VRM.

Tokiu būdu siekiama sutrumpinti dokumentų patikros ir išdavimo terminus, paspartinti sprendimų priėmimą bei supaprastinti migracijos valdymo schemą. Departamento vykdomas funkcijas numatoma perskirstyti VRM, Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) prie VRM ir Policijos departamentui (PD) prie VRM, teigiama pranešime spaudai.

Funkcijas, susijusias su dokumentų užsieniečiams išdavimu ir kitai susijusiais klausimais, svarstoma pavesti vykdyti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos valdybai, kitų apskričių policijos komisariatų migracijos skyriams. PD prie VRM ir VSAT prie VRM turėtų priimti sprendimus dėl užsieniečių įpareigojimo išvykti, išsiuntimo iš Lietuvos ir grąžinimo į kilmės šalį. „Pirmiausia, taip būtų išvengiama dabartinio funkcijų dubliavimosi, nes šiuo metu, tarkime, užsieniečių buvimą ir gyvenimą Lietuvoje kontroliuoja policija, Migracijos departamentas ir VSAT. Antra, būtų aiškiai paskirstytos atsakomybės, na ir, žinoma, sumažėtų valstybės išlaidos valdymui“, – teigė ministras R. Palaitis. Pasak ministro, preliminariais skaičiavimais, būtų galima atsisakyti apie pusės pareigybių migracijos srityje. Kompetentingiausi, daugiausiai patirties turintys specialistai migracijos funkcijoms toliau vykdyti būtų pervedami į kitas institucijas. Migracijos politikos formavimo funkciją vykdytų VRM.

Policijos ir valstybės sienos apsaugos tarnybos migracijos funkcijas atlieka ir Estijoje, Čekijoje, Suomijoje, Portugalijoje. „Tarkime, Estija, radikaliai pertvarkė viešosios tvarkos kontrolės institucijas ir į vieną Policijos ir sienos apsaugos departamentą nuo šių metų pradžios sujungė Policijos departamentą, Centrinę kriminalinę policiją, Apsaugos policiją, Sienos apsaugos departamentą bei Pilietybės ir migracijos departamentą. Tokiu būdu vienose rankose sutelktos tarpusavyje susijusios funkcijos, joms įgyvendinti reikalingos duomenų bazės, išvengiama laiko gaišaties derinant tarpinstitucinius veiksmus ir dokumentus. Be to, gerokai susitaupo valdymo išlaidos, kas šiuo metu valstybei ypač aktualu“, – sakė ministras R. Palaitis.

Planuojama, kad Saulėlydžio komisija šį klausimą svarstys artimiausiame posėdyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min