Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma stabdyti teisėjo įgaliojimus, jei laukiama Teisėjų tarybos patarimo dėl jo atleidimo

Teismo nuosprendis
Photos.com nuotr. / Teismo nuosprendis
Šaltinis: BNS
0
A A

Seime įregistruotos Teismų įstatymo pataisos, kad būtų stabdomi teisėjo įgaliojimai, jei į Teisėjų tarybą kreiptasi patarimo dėl jo atleidimo pažeminus teisėjo vardą.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto Stasio Šedbaro teikiamu projektu numatyta, jog prezidentui priėmus dekretą kreiptis į Teisėjų tarybą dėl patarimo atleisti ar teikti atleisti teisėją iš pareigų dėl teisėjo vardo pažeminimo, teisėjo įgaliojimai sustabdomi iki sprendimo dėl teisėjo atleidimo iš pareigų priėmimo. Tokį pataisos siūlymą penktadienį kreipimesi prezidentei, Teisingumo ministerijai bei iesės ir teisėtvarkos komitetui pateikė Teisėjų taryba.

Teisėjų tarybai patarus neatleisti ar neteikti atleisti, arba prezidentui nusprendus neatleisti ar neteikti atleisti teisėjo, taip pat Seimui nepritarus atleisti ar neatleidus teisėjo iš pareigų, teisėjo įgaliojimai būtų atnaujinami ir jam sumokamas atlyginimas už įgaliojimų sustabdymo laiką.

Pagal šiuo metu galiojantį teisinį reguliavimą teisėjas, dėl kurio atleidimo pažeminus teisėjo vardą kreiptasi, kol sprendžiamas klausimas dėl jo atleidimo, toliau vykdo teisėjo funkcijas.

S.Šedbaras aiškinamajame rašte teigia, jog siūlomos nuostatos pakels visuomenės pasitikėjimą teismais, nes būtų užkirstas kelias susidaryti prielaidoms teisingumą vykdyti asmeniui, kurio galėjimu būti teisėju pagrįstai suabejota.

Taip pat tuo pačiu projektu siūlom išplėsti asmenų, turinčių teisę be egzamino ir atrankos tapti bet kurio Lietuvos teismo teisėju, sąrašą, tokią teisę ir teisę tapti šalia buvusio Konstitucinio Teismo ir Aukščiausiojo Teismo teisėjų suteikiant ir kadenciją baigusiam Europos Sąjungos Teisingumo Teismo ir Bendrojo Teismo, Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min