Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūloma steigti tautinių mažumų viceministro postą, mažumos norėtų ministerijos

Deividas Matulionis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Deividas Matulionis
Šaltinis: 15min
0
A A

Besirengiant pertvarkyti Tautinių mažumų ir išeivijos departamentą, Vyriausybė siūlo steigti tautinių mažumų viceministro postą, mažumos norėtų atskiros ministerijos.

Laikinai Vyriausybės kanclerio pareigas einantis Deividas Matulionis penktadienį po susitikimo su tautinių mažumų atstovais žurnalistams sakė, kad tai buvo pirmasis susitikimas, kuriame su mažumų atstovais kalbėta apie Tautinių mažumų ir išeivijos departamento pertvarką.

„Vyriausybės programoje yra įrašyta, kad Tautinių mažumų ir išeivijos departamentas yra reorganizuojamas ir išeivijos dalis prijungiama prie Užsienio reikalų, o tautinės mažumos – prie Kultūros ministerijos“, – sakė D.Matulionis.

Pasak jo, pertvarka būtina, kadangi šiuo metu departamentas „negyvybingas“, turintis per mažai atskaitomybės.

„Pertvarką turime padaryti, nes tautinių mažumų ir išeivijos departamentas prie Vyriausybės – negyvybinga struktūra. Turi būti ministras, kuris turi atsakyti už tautinių mažumų ar išeivijos klausimus. Šiuo metu departamentas tarsi pakabintas, jis neturi tiesioginio pavaldumo. Premjeras pasiūlė turėti tautinių mažumų viceministrą – ar Kultūros ministerijoje, ar prie kitos ministerijos“, – kalbėjo laikinasis Vyriausybės kancleris.

Susitikimo metu nuspręsta sudaryti darbo grupę, spręsiančią departamento pertvarkos klausimus.

„Nusprendėm, kad artimiausiu metu bus sudaryta darbo grupė Vyriausybės kanceliarijoje galbūt aš vadovausiu, Kultūros ministerija, ir taip pat kviesimės tautinių bendrijų atstovus“, – sakė D.Matulionis.

Laikinojo Vyriausybės kanclerio tvirtinimu, tautinių mažumų atstovai sutiko su Vyriausybės siūlymu steigti Tautinių mažumų tarybą.

„Tai nebūtų atskira institucija, o vieną kartą į pusę metų susirenkanti premjero vadovaujama taryba, kuri išklausytų tautinių mažumų nuogąstavimus, (...) lygiai tokia pat taryba turėtų būti sudaryta ir su išeivija“, – kalbėjo D.Matulionis.

Lietuvos rusų bendruomenės atstovės Larisos Dmitrijevos teigimu, tautinės mažumos neprieštarautų atskiros nedidelės ministerijos steigimui.

„Pasiūliau, kad nebūtume prieš, jei tai bus ministras tautinių mažumų. Ministeriją tokią mažą – ir išlaidų tiek nereikės, ir būsime užtikrinti demokratinėmis galimybėmis ir mūsų teisėmis“, – sakė L.Dmitrijeva.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min