Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 10d. 10:43

Siūloma teisėjams neriboti priedo už viršvalandžius

Konstitucinis Teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Konstitucinis Teismas

Siūloma pakeisti prieštaraujančia Konstitucijai pripažintą įstatymo nuostatą, kad už viršvalandinį darbą ar darbą poilsio bei švenčių dienomis teisėjams išmokama ne didesnė kaip pareiginės algos dydžio vienkartinė priemoka.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtuose įstatymų pakeitimo projektuose numatoma įtvirtinti, kad bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų pirmininkų, jų pavaduotojų, skyrių pirmininkų ir teisėjų atlyginimai bei valstybės pareigūnų (išskyrus prokurorų) darbo užmokestis susidėtų iš pareiginės algos, priedo už ištarnautus Lietuvos valstybei metus ir apmokėjimo už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties bei viršvalandinį darbą ir budėjimą.

Pasak SADM, tuomet teisėjams ir valstybės pareigūnams būtų taikoma analogiška apmokėjimo už papildomai dirbtą laiką tvarka, kaip nustatyta Valstybės tarnybos įstatyme bei Darbo kodekse ir tai neprieštarautų Konstitucijos nuostatai, kad kiekvienas žmogus turi teisę gauti teisingą apmokėjimą už darbą.

Ši tvarka nebūtų taikoma Konstitucinio Teismo (KT) teisėjams ir prokurorams.

KT teisėjams nemokamas priedas už ištarnautus valstybei metus, taip pat vienkartinės priemokos metų pabaigoje už viršvalandinį darbą, darbą poilsio ir švenčių dienomis, kurios mokamos bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjams. KT teisėjų atlyginimas yra vienas dydis, apskaičiuojamas atitinkamą atlyginimo koeficientą, padauginus iš bazinio dydžio.

Prokurorams už nenormuotą darbo dieną ir generalinio prokuroro ar jo pavaduotojo įsakymu už darbą poilsio ar švenčių dienomis siūloma kompensuoti suteikiant iki 14 kalendorinių dienų kasmetinių papildomų mokamų atostogų.

KT vasarį paskelbė, kad įstatymu nepagrįstai ribojama teisėjų teisė gauti teisingą atlyginimą už viršvalandinį darbą, taip pat už darbą švenčių ir poilsio dienomis.

Antikonstitucine pripažinta įstatymo nuostata, kad už viršvalandinį darbą ar darbą poilsio bei švenčių dienomis teisėjams išmokama ne didesnė kaip pareiginės algos dydžio vienkartinė priemoka.

„Galimi tokie atvejai, kai už minėtą teisėjų darbą jiems nėra atlyginama arba atlyginama neteisingai“, – teigė KT.

Konstitucinis Teismas pabrėžė, kad teisėjams neretai tenka pareiga dirbti viršvalandžius, poilsio ir švenčių dienomis, pavyzdžiui, nusikaltimo vietoje sulaikytas asmuo per 48 valandas turi būti pristatytas į teismą, prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių taikymo teismas išsprendžia ne vėliau kaip per tris dienas nuo jo gavimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min