Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 10d. 10:59

Siūloma tobulinti valstybinių šalpos išmokų skyrimo ir mokėjimo tvarką

Pinigai
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Pinigai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė ir pateikė išvadoms gauti Valstybinių šalpos išmokų įstatymo pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama tobulinti valstybinių šalpos išmokų skyrimo ir mokėjimo teisinį reguliavimą.

Pakeitimais siūloma, kad Valstybinių šalpos išmokų įstatymas būtų taikomas ne tik Lietuvos Respublikoje nuolat gyvenantiems, kaip kad yra šiuo metu, bet ir iš Lietuvos į kitą ES valstybę išvykusiems nuolat gyventi asmenims, kuriems, vadovaujantis Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentais, turi būti taikomas šis įstatymas. Tuo tarpu dabar galiojanti nuostata apsunkina Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentų taikymą.

Valstybinių šalpos išmokų įstatymo nuostatas siekiant suderinti su Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nuostatomis,  siūloma nustatyti, kad išskaitos iš šalpos išmokų būtų vykdomos tik tuo atveju, kai išmokos gavėjas per nustatytą terminą nepraneša apie aplinkybes, turinčias įtakos šalpos išmokos mokėjimui, ir dėl to šalpos išmoka jam išmokama neteisėtai.

Įstatymo projektu taip pat siūloma keisti slaugos bei priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinių kompensacijų skyrimo ir mokėjimo asmenims, kuriems teikiama ilgalaikė socialinė globa, tvarką bei teikiamos redakcinio pobūdžio pataisos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min