Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 20d. 18:40

Siūloma vamzdį iš Neries pakrantės pašalinti

Vlado Urbanavičiaus „Krantinės arka”
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Vlado Urbanavičiaus „Krantinės arka“.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetas trečiadienį nubalsavo, kad skulptūra „Krantinės arka“ būtų pašalinta iš Neries pakrantės.

Vilniaus tarybos Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo reikalų komitetas pasisakė už tai, kad „Krantinės arka“ neturėtų šiemet stovėti Neries pakrantėje. Už tokį sprendimą pasisakė 5 komiteto nariai, 1 balsavo už skulptūros sunaikinimą, o 2 – už tai, kad „Krantinės arka“ liktų prie Neries. Tokia komiteto pozicija bus perduota savivaldybės administracijos direktoriui. „Iš esmės mūsų nutarimas nieko nereiškia, tai tiesiog patarimas. Ją gavęs administracijos direktorius elgsis savo nuožiūra“, – sakė komiteto pirmininkas Algirdas Gricius.

A.Gricius sako nesistebintis tokiu komiteto sprendimu. „Mes juk apklausėme ir tarybos narius. Manau, iš visų 50 narių už skulptūros palikimą ten, kur ji yra šiuo metu, pasisako kokie 10 žmonių, – sakė A.Gricius.  – Aš manau, kad kiekvienas daiktas turi turėti savo vietą. Ši skulptūra yra ne vietoje. Jeigu ji stovėtų prie Gariūnų tilto, nieko nesakyčiau: tegul žiūri pravažiuojantys į ją. Tačiau kai vamzdis ar arka, kaip ten ją vadina, stovi prie Gedimino pilies, to nesuprantu.“

Jo pavaduotojas Arvydas Šaltenis laikosi kitos pozicijos. „Koks skirtumas, ar skulptūra patinka, ar nepatinka. Tai yra ekspertų pripažintas meno kūrinys ir jis turi likti ten, kur yra“, – kalbėjo A.Šaltenis.

Jo tvirtinimu, 99,5 tūkst. litų kainavusios skulptūros nugriovimas būtų barbariškas veiksmas. „Tai barbariška. Tai tas pats, kaip A.Hitlerio laikais buvo deginamos knygos. Nugriovus „Krantinės arką“ būtų parodytas visuomenės neišprusimas“, – piktinosi A.Šaltenis.

Skulptūrų „Krantinės arka“, „Dviaukštis“ ir „Puskalnis“ likimas savivaldybėje svarstomas, nes miesto valdžia buvo davusi leidimą skulptūroms Neries pakrantėje stovėti tik iki projekto „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:24
00:18
01:17

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min