Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 21d. 11:51

Siūlymas balais vertinti parlamentarų darbą visuomenėje nesulaukė atgarsio

Seimas
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimas

Likus mažiau nei mėnesiui surinkti parašams, kad būtų teikiamas projektas dėl Seimo narių darbo vertinimo balais, iniciatoriai pripažįsta, jog to padaryti nepavyks.

Iš reikiamų 50 tūkst. parašų kol kas surinkta apie 3 tūkst., BNS informavo iniciatyvinės grupės vadovas Šarūnas Gurklys.

Kaip pagrindines priežastis, kodėl žmonės vangiai parėmė jų idėją, Š.Gurklys nurodė abejingumą ir nenorą pateikti asmens duomenų.

„Žmonės nenori pateikti asmens kodo, nors šio reikalaujama. Dabar visi labai saugo asmens duomenis ir asmens kodo niekas nenori rašyti. Labai daug žmonių ir dėl to nepasirašo“, – BNS sakė Š.Gurklys.

Sausio pradžioje Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) įregistruota iniciatyvinė grupė ėmė rinkti parašus dėl įstatymo projekto, kuriuo siūloma balais vertinti Seimo narius, o nepažangiesiems užkirsti kelią į kitus rinkimus, pateikimo Seimui.

Norėdami parlamentui pateikti svarstyti savo siūlomą Seimo narių darbo vertinimo įstatymo projektą, iniciatyvinės grupės nariai per du mėnesius turėtų surinkti ne mažiau kaip 50 tūkst. jų projektą remiančių rinkėjų parašų. VRK parašus jie turėtų įteikti ne vėliau kaip kovo 14–ąją.

Savo parengtu Seimo narių darbo vertinimo įstatymo projektu iniciatoriai siūlo parlamentaro darbo kokybę apskaičiuoti pagal matematinę formulę.

Baigęs kadenciją parlamentaras artimiausius penkerius metus negalėtų kandidatuoti jokiuose rinkimuose, jei jo sukaupta balų suma būtų mažesnė nei šeši.

Parlamentaro darbo kokybės vertinimo balą sudarytų statistiniai lankomumo, pateiktų ir priimtų teisės aktų bei pataisų statistiniai rodikliai. Atitinkamai parlamentaras prarastų balus perėjęs į kitą frakciją, jei būtų taisomos jo anksčiau inicijuotos ir priimtos pataisos.

Temos: 2 Darbas Seimas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min