Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūlymas uždrausti rūkyti balkone: galimybė savo būste daryti ką nori nėra absoliuti

Metus rūkyti reikia keisti ir gyvenimo įpročius
Concentrate, Flickr.com / Rūkymas
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Draudimas rūkyti privačiame balkone nėra teisių suvaržymas, tai yra kito asmens teisės gyventi sveikai apgynimas, LRT radijo laidoje „60 minučių“ sako Respublikinių būsto valdymo ir priežiūros rūmų prezidentas Juozas Antanaitis. „Pirmiausiai aš pagalvojau, kad bus pažeistos buto savininko teisės, jei jam bus uždrausta rūkyti jo paties balkone. Tačiau pagalvojęs geriau, tikrai ir aš supratau, kad privatumas nebūna absoliutus“, – kalba J. Antanaitis.

Lietuvoje siūloma uždrausti rūkyti daugiabučių namų balkonuose, taip pat ne arčiau kaip 5 metrai iki namų laiptinių ir vaikų žaidimų aikštelių bei kitose viešosiose erdvėse. Seimo Sveikatos reikalų komiteto nario Antano Matulo teigimu, galimybė gyventi savo būste ir daryti ką nori nėra absoliuti, o į nepatenkintų kaimynų skundus reaguoti būtina.

„Daugėja skundų, kad žmonėms gyvenimas virš balkono, kuriame rūkoma, tampa košmaru. Žmonės netgi pamazgomis pilstosi ant rūkalių. Turime atsižvelgti į kaimynus. Atėjo laikas pasakyti, jog mes turime gyventi galvodami apie tai, kad kaimynų gyvenimas turi būti sveikesnis“, – sako A. Matulas.

Pasak J. Antanaičio, išgirdęs siūlymą drausti rūkyti balkonuose jis pirmiausiai pagalvojo, kad tai buto savininko teisių pažeidimas, tačiau galiausiai suprato, jog buto savininko teisės nėra absoliučios. „Draudimas rūkyti privačiame balkone yra ne suvaržymas teisių, o apgynimas kitų asmenų teisių sveikai gyventi. Manau, kad tai teisingas ir geras pasiūlymas“, – pažymi J. Antanaitis.

LRT radijo laidos pašnekovų teigimu, kaip tokio draudimo laikysis rūkaliai ir kaip juos reikės sukontroliuoti, nėra visiškai aišku. „Didžioji dalis suvoks, kad yra draudimas ir pakeis savo rūkymo įpročius“, – rūkančių  piliečių sąmoningumu tiki A. Matulas.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Cigaretės
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min