Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūlymų piginti šilumą niekas negirdi

Dėl brangstančių dujų šildymo sezono gyventojai laukia su nerimu.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Būdų, kaip sumažinti šilumos kainas, kol kas nesurasta.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus taryba šiandien ketina svarstyti rezoliuciją dėl šilumos kainų mažinimo. Jei tarybos nariai pritars, ji bus nusiųsta Vyriausybei ir Energetikos ministerijai. Taip tikimasi dar kartą atkreipti šių institucijų dėmesį, kaip galima būtų sumažinti šio sezono vilniečių šildymo sąskaitas.

Vilniaus meras Artūras Zuokas prieš mėnesį pasiūlė Energetikos ministerijai perskirstyti elektros energijos kvotas, nes tai padėtų 23 proc. sumažinti šilumos kainas sostinėje. Šiuo metu Lietuvos elektrinė Elektrėnuose turi nustatytą elektros kvotą – 1.740 GWh, o už vieną kilovatvalandę jai mokama 38,08 centus.

Vilniaus termofikacinės elektrinės kvota siekia tik 457 GWh, o kaina už kilovatvalandę – 23,88 centus. Vilniaus termofikacinei elektrinei kvotą padidinus iki 962 GWh ir mokant tokią pat kainą, kaip Lietuvos elektrinei, šilumos kaina vilniečiams galėtų mažėti 6 ct/kWh.

Skaičiuojama, kad tokiu būdu atpiginus šilumą standartiniame 50 kv.m bute gyvenantys vilniečiai per sezoną galėtų sutaupyti apie 700 Lt.

Tačiau, mero teigimu, atsakymo iš Energetikos ministerijos nesulaukta. „Tai yra labai keista situacija, nes visiems galioja sveikos biurokratinės procedūros – jeigu parašėte laišką, per tam tikrą laiką turite gauti atsakymą. Aš galiu pasakyti, kad nesame gavę atsakymo net ir į ankstesnius Vilniaus miesto savivaldybės siūlymus Energetikos ministerijai, kurie pateikti dar gegužės mėnesį“, – teigė meras.

Energetikos ministro patarėjas viešiesiems ryšiams Kęstutis Jauniškis „15min“ yra sakęs, kad ministerija kartu su šilumos tiekėjais sudarė darbo grupę, svarstysiančią esminę pertvarką šilumos ūkyje, kuri paliestų visus šilumos vartotojus, o ne vieno miesto gyventojus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min