TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Siūlymui pratęsti PVM lengvatas šildymui ir vaistams po svarstymo pritarta

Šildymas
Šildymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas po svarstymo bendru sutarimu pritarė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisų projektui. Svarstomomis pataisomis siūloma metams – iki 2013 m. gruodžio 31 d., pratęsti lengvatinio 9 proc.

PVM tarifo taikymą šilumos energijai, tiekiamai gyvenamosioms patalpoms šildyti (įskaitant šilumos energiją, perduodamą per karšto vandens tiekimo sistemą), už į gyvenamąsias patalpas tiekiamam karštam vandeniui arba šaltam vandeniui karštam vandeniui paruošti bei šilumos energijai, sunaudotai šiam vandeniui pašildyti (toliau – šilumos energija ir karštas vanduo) ir lengvatinio 5 proc. PVM tarifo taikymą vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kai šių prekių įsigijimo išlaidos visiškai ar iš dalies kompensuojamos Sveikatos draudimo įstatymo nustatyta tvarka, taip pat siekiama aiškiau reglamentuoti ir supaprastinti kai kuriuos apmokestinimo PVM tvarkos aspektus.

Siūloma nustatyti, kad PVM skirtumas pasibaigus mokestiniam laikotarpiui bus grąžinimas žemės ūkio produkcijos tiekėjams PVM mokėtojams už įsigytus ar importuotus degalus, trąšas, sėklas, pašarus, priemones nuo kenkėjų ir piktžolių, išskyrus į PVM atskaitą įtrauktą importo PVM sumą, įskaitytą vadovaujantis PVM įstatymo 94 straipsnio nuostatomis.

Siekiant išsaugoti asmens teisę į asmeninių duomenų konfidencialumą, siūloma atsisakyti reikalavimo PVM sąskaitose faktūrose ar mokėjimą įforminančiuose apskaitos dokumentuose privalomai nurodyti asmens kodą.

Įgyvendinant  naujausią Europos Sąjungos Teisingumo Teismo praktiką, siūloma panaikinti reikalavimą, kad, siekiant pasinaudoti importuotų prekių importo PVM atskaita, importo PVM būtų sumokėtas. Atsižvelgiant į šį pakeitimą, kartu siūloma patikslinti ir Pelno mokesčio įstatymo 24 straipsnį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min