Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 10d. 17:16

Šiurpios maro pasekmės: per porą savaičių bus nugaišinta ir sunaikinta beveik 20 tūkst. kiaulių

Kiaulių naikinimas
Kiaulių naikinimas

Danijos kapitalo bendrovės „Idavang“ fermoje Akmenės rajone pasitinka ryškūs įspėjamieji ženklai – toliau eiti ir važiuoti griežtai draudžiama dėl afrikinio kiaulių maro. Į teritoriją pakliūna tik specialistai ir sunkvežimiai su mirtinomis dujomis. Iš toli galima matyti didžiules tranšėjas, po kuriomis netrukus bus palaidota tūkstančiai kiaulių.

Iš tolo matosi didžiuliai ilgi žemių pylimai. Šalia jų privažiuoja vilkikas su išverčiamu konteineriu. Palengva konteineris kyla ir visas turinys atsiduria duobėje.

Prie vartų darbuojasi Vaidotas Sungaila, Mažeikių Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas. Jis į vidų jokiu būdu nepraleis. Praleidžia tik vilkiką su nuodingų dujų balionais.

Primena, kad ten galioja ypač griežta tvarka – palieki savo drabužius, praeini dušus ir gauni specialių kostiumą. Atgal – ta pati procedūra. Jokių ekskursijų.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Akmenės rajone utilizuojamas kiaulių kompleksas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Akmenės rajone utilizuojamas kiaulių kompleksas

„Šiuo metu jau vyksta kiaulių naikinimas. Migdome kiaules. Dalį kiaulių gabename į Rietavo utilizavimo įstaigą. Dalį, suderinus su Geologijos tarnyba, užkasame komplekso teritorijoje pagal reikalavimus“, – teigė vadovas.

Rietavas utilizuoti visų kiaulių nepajėgs. V.Sungaila mano, kad minėtu būdu bus išvežta ir sunaikinta apie trečdalis kiaulių – pačios didžiausios. Visos kitos liks po žeme įmonės teritorijoje.

Kiaulės dešimtimis suvaromos į uždarus konteinerius. Juose paleidžiamos dujos – anglies monoksidas.

Jis primena ir kitas būtinas normas. Kiaules turės dengti mažiausiai pusantro metro žemių. Po visų kiaulių naikinimo darbų dar vyks dviguba dezinfekcija ir idealus fizinis teritorijos valymas.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Vaidotas Sungaila
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Vaidotas Sungaila

Tik tuomet vėl bus galima čia auginti kiaules. Skaičiuojama, kad realu atnaujinti veiklą po metų. V.Sungaila nesiima spėlioti, ką čia toliau darys bendrovė, tačiau žino, jog prieš ketverius metus maro paliestas kompleksas Ignalinos rajone šiandien jau sėkmingai veikia.

Kas slypi po žodžiu „migdymas“? Kad ir kokius gražius žodžius rinktume, tai nėra maloni procedūra. Kiaulės dešimtimis suvaromos į uždarus konteinerius. Juose paleidžiamos dujos – anglies monoksidas.

Nutroškusios kiaulės tuo pačiu konteineriu vežamos iki duobės ir čia išverčiamos. Tokiu būdu tikimasi visas kiaules sunaikinti per dvi savaites. Pirmosios kiaulės buvo sunaikintos ketvirtadienį.

Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Akmenės rajone utilizuojamas kiaulių kompleksas
Alvydo Januševičiaus / 15min nuotr./Akmenės rajone utilizuojamas kiaulių kompleksas

Primename, kad skubus tyrimas pradėtas fermoje per 3 dienas nugaišus 24 penimoms kiaulėms. 2014 metų vasarą dėl kiaulių maro „Idavang“ Rupinskų komplekse Ignalinos rajone teko sunaikinti maždaug 19 tūkst. kiaulių.

Įmonės valdo 12 kiaulių kompleksų Panevėžio, Ignalinos, Kelmės, Pasvalio, Pakruojo, Akmenės, Radviliškio, Joniškio, Šakių rajonuose bei Kalvarijos savivaldybėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min