Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 3d. 19:08

Skaitytojo informacija: į ligoninę vykstame prisirinkti ligų?

Kauno klinikų koridorius
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Kauno klinikų koridorius

Švenčių maratonui įsibėgėjus, kai skubame vieni kitiems įteikti gražiausias dovanas, patys to nežinodami, kartu su pačiais nuoširdžiausiais linkėjimais, dovanojame ir įvairiausių ligų, virusų bei bakterijų.

Į Kauno medicinos universiteto klinikas su 7 mėnesių mažyliu ant rankų nuvykome kamuojami kosulio su dusuliu. Diagnozuotas lengvas laringitas. Teko keletą dienų pagulėti ligoninėje. Padarytum, bet ką, kad tik kuo greičiau pagerėtų mažyliui. Atsigulėme palatoje kartu su dar viena mamyte ir mažyliu, taip pat kamuojamu laringito. Liga ta pati, nuotaikos tos pačios, sveiksime kartu.

Kaip paaiškėjo tą pačią dieną, šalia esančiose palatose gulintys mažyliai serga rotavirusine infekcija ir kitomis panašiomis ligomis. Juk tai labai lengvai užkrečiama – nuskambėjo klausimas mus gydančiam gydytojui. Atsakymas buvo paprastas: dezinfekuokite durų rankenas, plaukite rankas. Tai padaryti tikrai nesunku, bet kaip dezinfekuoti sesučių rankas ir aprangą, kurios vaikšto iš vienos palatos į kitą? Sanitarės valo visas palatas su tomis pačiomis šluostėmis...

Užsikrečiama: fekaliniu – oraliniu, buitiniu kontaktiniu (žaislai, patalynė), oro – lašeliniu būdu (kai sergamumas labai didelis, užteršta aplinka, galimas toks plitimo būdas ligoninėse). Perdavimo veiksniai – užkrėstas vanduo, užkrėstas maistas ir pan.

Baimės akys buvo didelės visai ne be reikalo. Vos grįžus namo pasireiškė virusinės infekcijos požymiai: raižantis pilvo skausmas, vėmimas, viduriavimas, karščiavimas, šaltkrėtis, silpnumas, galvos svaigimas... Susirgo visi, pirmiausia aš – mama, vėliau vyras, dvi mano sesės, vyro sesuo ir pusseserė. Tie su kuriais kontaktavome ligoninėje ir namuose. Nežinia kur viso to pabaiga, nes mūsų svečiai grižę namo ligą „parvežė“ ir namiškiams. Segančiųjų ratas platėja. Neramina mintis kaip naują ligą ištvers jau ir taip laringito nukamuotas mažylis, nejau vėl teks grįžti į ligoninę?

Temos: 2 Dusulys Laringitas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min