Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 25d. 17:27

Skaitytojo informacija: Kaune neįgaliojo stovėjimo ženklą gali pasistatyti bet kas

Neįgaliojo stovėjimo vieta Kaune, viename iš Pramonės pr. kiemų
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Neįgaliojo stovėjimo vieta Kaune, viename iš Pramonės pr. kiemų

Į „15min.lt“ kreipėsi pasipiktinęs kaunietis, kuris pranešė, jog jo kaimynas vieno daugiabučio namo, esančio Pramonės prospekte, kieme pasistatė neįgaliųjų stovėjimo vietos ženklą.

„Prieš kelias dienas stovėjimo aikštelėje (nors toje vietoje jau kaip ir žolė auga) vienų viskuo nepatenkintų gyventojų dėka atsirado vienas invalido stovėjimo vietos ženklas. Dar geriau atrodo, kai iš pažiūros sveikas žmogus lipa į toje vietoje pastatytą automobilį, taip pat pažymėtą neįgaliojo ženklu. Beje ten stovi 2 automobiliai su tokiais ženkliukais ir abu priklauso tai pačiai šeimai. Tiesiog absurdas...“ – stebėjosi nuolatiniu 15min.lt skaitytoju prisistatęs vyriškis.

Į minėtą vietą nuvykę 15min.lt žurnalistai skaitytojo žodžiais įsitikino patys – vieno Pramonės prospekto daugiabučio kieme iš žemės styrojo dažniausiai prie didelių prekybos centrų statomas kelio ženklas, prie kurio buvo pastatytas automobilis Citroen Xantia.

15min.lt kalbintas atsakingas Kauno valdininkas paaiškino, kad tokį ženklą savo kieme gali pasistatyti bet kuris kaunietis, net ir nesiskundžiantis jokiomis ligomis ar kitais sveikatos sutrikimais.

„Aš tikrai nežinau teisės aktų, kurie tai draustų. Tokia tvarka yra priimta pas mus, Kaune. Norintys įsirengti ženklus savo kiemuose tai suderina su savo seniūnija, policija ir savivaldybės Transporto skyriumi. Už ženklo įrengimą moka pats užsakovas, – aiškino Kauno savivaldybės Transporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Gintautas Degutis. – Tokį ženklą įsirengti gali ir sveikas žmogus, bet norint statyti mašiną, jos vairuotojas turi turėti neįgalumo grupę. Tačiau prie bet kurio tokio ženklo gali stovėti bet kuris neįgalumo grupę turintis vairuotojas, nebūtinai tik tas, kuris ženklą statė“.

Tapote neįprasto įvykio liudininkais? Pastebėjote ką nors įdomaus? Pasidalykite savo įspūdžiais, nuotraukomis ar vaizdo medžiaga su kitais 15min.lt skaitytojais, viską siųsdami adresu 15min@15min.lt.

Beje, redakcija laukia ne tik Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gyventojų informacijos. Gyvenate mažame miestelyje? Pastebėjote ką nors įdomaus? Savo pastebėjimus irgi siųskite mums ir apie įvykį sužinos visa Lietuva.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min