Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo informacija: Saugų mokykloje vietoj malkų – knygos (papildyta 16.30 val.)

Prie mokyklos katilinės Saugų moksleiviai uždegė žvakutes sudegintoms knygoms atminti
Donato Jauniaus nuotr. / Prie mokyklos katilinės Saugų moksleiviai uždegė žvakutes sudegintoms knygoms atminti.
Šaltinis: 15min
0
A A

Portalą „15min.lt“ pasiekė pasipiktinusio Šilutės rajono Saugų miestelio gyventojo laiškas. Saugų bendruomenės pirmininkas Donatas Jaunius pasakojo gavęs pranešimų iš tėvų ir vaikų apie mokyklos katilinėje deginamas knygas.

„Nuslėpta teisybė, į katilinės krosnį vertė ne Lenino raštus, o mūsų mokyklai dovanotas knygas, vaikišką literatūrą, net religines knygas“, – teigė jis. Esą dalį knygų iš katilinės pavyko išgelbėti.

Pasak D.Jauniaus, dalis vaikų niekaip negali suprasti, kodėl metų metus pedagogai jiems kalė į galvą, kad knygą reikia tausoti, o dabar patys leido jas deginti.

„Klausimas visiems: čia Lietuvos tūkstantmečio vardo minėjimas? Gal iš tiesų mes esame laukiniai ir barbarai?“ – retoriškai klausė saugiškis. Jis priminė, kad dalį knygų padovanojo pati bendruomenė.

„Turėjo būti susirinkimas, kad visi pasitartų, kaip jas išsaugoti, tik ne deginti“, – sakė D.Jaunius.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė Kristina Degutienė tikino, kad tokiam pykčiui pagrindo nėra. Knygos esą jau seniai buvo nurašytos, dalis jų buvo suplyšusios, apipelijusios ir nei vaikai, nei pedagogai jų neskaitė.

„Tai nuo 1999-ųjų nenaudojamos knygos. Antrinių žaliavų punktai tokių dalykų neperdirba. Makulatūra nebepriimama. Siūlyta utilizuoti, bet tai dar blogesnis variantas – jei su mokyklos antspaudais knygos atsiras sąvartyne. Tada būtume išvis prastoje situacijoje”, – sakė pašnekovė. Dovanoti, anot jos, nurašytų knygų negalima.

Pasak K.Degutienės, ir J.Mikšo pagrindinės mokyklos taryba antradienį nepritarė tokiai D.Jauniaus pozicijai.

„Jo būdas pasižymi ardomąja veikla. Jis nepadeda kaip bendruomenės narys“, – sakė ji.

Pasak jos, ir nuotrauka, kurią D.Jaunius išplatino žiniasklaidai, padaryta ankstyvą rytą be tarybos narių žinios. „Tikrai ne ryte. Ji jau anksčiau išplatinta. Jei būsiu neteisus, atsiprašysiu viešai”, – teigė D.Jaunius.

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Birutė Tekorienė teigė, kad šiandien šio skyriaus specialistai ketina vykti į Saugus ir ištirti kilusį konfliktą.

Papildyta 16.30 val.: Kadangi laiško, kurį iš Saugų seniūnijos gavo 15min.lt redakcija, kopija buvo nusiųsta ir švietimo bei mokslo ministrui, redakcija pasidomėjo ministerijos pozicija dėl šio įvykio.

„Švietimo ir mokslo ministerijos specialistai domėjosi Jūsų minimu faktu. Mokyklos vadovai teigia, kad buvo deginamos nurašytos, susidėvėjusios knygos. Tačiau net ir tokiu atveju tai nėra tinkamas būdas atsikratyti naudoti netinkamų leidinių. Tai nėra toleruotina, neugdo nei mokinių pagarbos knygai, nei skatina suvokimo, kaip galima panaudoti senus spaudinius. Tyrimą dėl šio atvejo pradėjo Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius", – redakcijai ministerijos poziciją perdavė Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Nomeda Barauskienė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min