Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojo tema. Nemuno sala virsta šiukšlynu

Nemuno sala Kaune, 2009 m. pavasaris
15min skaitytojo A.Liaudansko nuotr. / Nemuno sala Kaune, 2009 m. pavasaris
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Pavasaris atvėrė ne vieną sniego slėptą miesto šiukšlyną. „Visu savo grožiu“ atliekų krūvos pasimatė ir Nemuno saloje. Tačiau tuo besipiktinančius kauniečius miesto tvarkdariai prašo būti kantresniais – orai kol kas esą dar nepalankūs masinėms talkoms.

Poilsio oazė skęsta tarp butelių
Savaitgalį į Nemuno salą užsukusius kauniečius pribloškė ant žolės besimėtančios krūvos plastikinių butelių, popieriaus atliekos. „Visas „grožis“ atsiveria vos spėji nukelti koją nuo pėsčiųjų tilto. Paėjus kelis žingsnius pasitinka šiukšlės. Sekmadienį saloje lankiausi po metų, o gal net ilgesnės, pertraukos. Tai ką pamačiau, mane nemaloniai nustebino“, - tvirtino kaunietis Arturas Liaudinskas. Vyras tvirtino, jog suprastų, jei tokia netvarka tvyrotų toje salos dalyje, kur vyksta Kauno sporto ir pramogų arenos statybos. „Tačiau statybų teritorija tvarkingai aptverta. Šiukšlės plyti kitoje salos dalyje, kuri oficialiai skirta pasivaikščiojimams, bėgiojimui ir kitokiam aktyviam poilsiui“, - sakė A.Liaudinskas. Vyrą taip pat nustebino, kad salos parke nėra nė vieno suoliuko, šviestuvo bei šiukšlių dėžės.

15min skaitytojo A.Liaudansko nuotr./Nemuno sala Kaune, 2009 m. pavasaris
15min skaitytojo A.Liaudansko nuotr./Nemuno sala Kaune, 2009 m. pavasaris

Talkos bus, bet vėliau
Miesto parkų švara besirūpinantys tvarkdariai ramina, kad ne tik Nemuno sala, bet ir kiti mieste esantys žalieji plotai nebus palikti likimo valiai. Šiuo metu laukiama geresnių oro sąlygų.
„Sekame orų prognozes. Iki savaitės pabaigos pranešama apie šlapdribą, todėl didesnių švarinimo akcijų neplanuojame. Laukiame palankesnių orų“, - sakė bendrovės „Kauno švara“ generalinio direktoriaus padėjėjas miesto tvarkymo reikalams Darius Visockis.

Šiuo metu bendrovė kartu su Kauno miesto savivaldybe tikslina mieste esančių žaliųjų plotų sąrašus. „Kiek bus skirta lėšų ateinantį mėnesį, dar nežinome. Tačiau jų bus mažiau, nei anksčiau. Dėl to būtina susidėlioti prioritetus – nustatyti, kurios teritorijos bus tvarkomos pirmiausia“, - sakė D.Visockis. Jis užtikrino, kad likimo valiai nebus palikti ir kiti parkai. Tos vietos, kurioms skirtų pinigų neužteks, bus tvarkomos talkininkų.

Pagrindinės talkos Kaune vyks balandį. Jis tradiciškai skelbiamas švaros mėnesiu.

Tapote neįprasto įvykio liudininkais? Pastebėjote ką nors įdomaus? Pasidalykite savo įspūdžiais, nuotraukomis ar vaizdo medžiaga su kitais 15min.lt skaitytojais, viską siųsdami adresu 15min@15min.lt.

Beje, redakcija laukia ne tik Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos gyventojų informacijos. Gyvenate mažame miestelyje? Pastebėjote ką nors įdomaus? Savo pastebėjimus irgi siųskite mums ir apie įvykį sužinos visa Lietuva.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min