Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 13d. 18:48

Skandalai G.Navaičio karjerai partijoje nesukliudė

Gediminas Navaitis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Gediminas Navaitis

Nuolat dėl parlamentinei veiklai skirtų pinigų panaudojimo aiškintis priverstas Seimo narys Gediminas Navaitis perrinktas Liberalų sąjūdžio Žirmūnų skyriaus pirmininku.

Partijos skyriaus vadovo rinkimai įvyko tą pačią dieną, kai baigėsi Liberalų sąjūdžio valdybos sprendimo sustabdyti G.Navaičio partijoje įgaliojimus mėnesiui terminas. Prieš tai dvejus metus Žirmūnų skyriui vadovavęs G.Navaitis jo pirmininku perrinktas liepos 9 d.

„Partijos valdyba buvo 30 d. sustabdžiusi G.Navaičio narystę partijoje ir iškėlusi jam tam tikras sąlygas. Kadangi šis terminas jau baigėsi, o valdyba jokio kito sprendimo nėra priėmusi, jo narystė partijoje automatiškai atstatyta“, – pirmadienį BNS sakė Liberalų sąjūdžio valdybos narys Šarūnas Gustainis.

Jis sutapimu pavadino tai, kad tą pačią dieną įvyko Žirmūnų skyriaus pirmininko rinkimai.  „Tačiau tai nereiškia, kad šis klausimas nebebus svarstomas. Valdyba kitame posėdyje turės teigiamai arba neigiamai įvertinti, ką G.Navaitis padarė, ar išpildė iškeltas sąlygas“, – teigė Š.Gustainis.

Jis prognozavo, kad Liberalų sąjūdžio valdyba greičiausiai rinksis liepos pabaigoje.  Jeigu G.Navaičio elgesys sulauktų neigiamo vertinimo, Š.Gustainio teigimu, jam grėstų pašalinimas iš partijos.

Sprendimą dėl šio dažnai žiniasklaidoje linksniuojamo nario yra priėmusi Liberalų sąjūdžio Etikos komisija, tačiau jos rekomendacija kol kas neskelbiama. Ji bus pateikta pirmiausia valdybos nariams.

Birželio 10 d. Liberalų sąjūdžio valdyba mėnesiui buvo sustabdžiusi Seimo nario G.Navaičio narystę partijoje.  Tokį sprendimą partijos valdyba teigė priėmusi dėl įtarimų, jog politikas abejotinoms reikmėms išleido lėšas, skirtas parlamentinei veiklai.

Partijos vadovybė kėlė sąlygą, kad G.Navaičio narystė bus atstatyta, jei per mėnesį parlamentaras viešai pripažins, kad naudodamas valstybės biudžeto lėšas pažeidė etikos normas, atsiprašys Lietuvos žmonių ir iš savo lėšų padengs visas abejonių sukėlusias išlaidas.
Iš pradžių norėjęs abejotinas išlaidas apmokėti iš parlamentinei veiklai skirtų išlaidų, vėliau G.Navaitis pranešė iš viso atsisakąs parlamentinei veiklai skirtų pinigų.

G.Navaitis yra sulaukęs kritikos dėl to, parlamentinei veiklai skirtas lėšas naudojo brangiam servizui pirkti, nakvynėms viešbučiuose Palangoje ir Trakuose, kelionei taksi iš Vilniaus į Kauną, sporto klubui, knygoms, tarp kurių - populiarioji psichologinė literatūra, siaubo romanai, vaikų klasika tapusi vaikiška Aleno Aleksanderio Milno knyga „Pūkuotuko pasaulis“, apmokėti.

Be to, paaiškėjo, jog G.Navaitis jau būdamas Seimo nariu vertino disertacijas Šiaulių universitete. Su universitetu jis buvo sudaręs autorinę sutartį ir turėjo gauti atlygį, bet kilus triukšmui užmokesčio atsisakė.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas teigia, kad tokia veikla laikytina darbu aukštojoje mokykloje, kuris parlamentarui yra griežtai draudžiamas.

Be to, paaiškėjo, kad išlaidaujantis parlamentaras atsidūrė ir Vyriausiosios rinkimų komisijos akiratyje. Kaip skelbta žiniasklaidoje, G.Navaitis už biudžeto pinigus reklamavosi prieš pat Europos parlamento rinkimus. Praėjusių rinkimų agitacijos deklaracijose aiškiai nurodyta, kad pats G.Navaitis susimokėjo už reklamą, o tai griežtai draudžia įstatymai.
 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min