Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 20:35 Atnaujinta 2022 09 27, 20:54

Skandalas Varšuvoje: D.Žalimas tarptautinėje konferencijoje išprašė prorusišką veikėją K.Juraitį

Varšuvoje surengtoje tarptautinėje konferencijoje apie Baltarusiją antradienį įvyko incidentas. Teisės profesorius Dainius Žalimas pranešė, kad renginyje pasirodė Rusijos ir Baltarusijos režimus palaikantis prorusiškas veikėjas Kazimieras Juraitis. D.Žalimas ėmėsi veiksmų, kad K.Juraitis būtų išprašytas. Teisės profesorius stebisi, kad provokatoriaus atžvilgiu Lietuvos institucijos nesiima veiksmų.
Dainius Žalimas ir Kazimieras Juraitis
Dainius Žalimas ir Kazimieras Juraitis / 15min nuotr.

K.Juraitis yra dėl šnipinėjimo Rusijai nuteisto Algirdo Paleckio bendražygis. Jis šiemet lankėsi Minske, kur grupelę lietuvių priėmė Aliaksandro Lukašenkos režimo atstovai.

K.Juraitis neseniai skelbė vaizdo įrašus apie jo bendražygių kelionę į rusų okupuotą Donbasą stebėti Kremliaus pseudorefendumų.

Pastarosiomis dienomis jis skelbė vaizdo įrašus iš Varšuvos, kur vyksta Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos renginys.

Vytauto Didžiojo universiteto Teisės faktulteto dekanas D.Žalimas sakė, kad K.Juraitis pasirodė prieš diskusiją apie Rusijos ir Baltarusijos diktatorių patraukimą atsakomybėn.

„ESBO žmogiškojo matmens konferencijos vienas iš renginių buvo skirtas tam, kaip atsakomybėn patraukti Baltarusijos diktatorių dėl nusikaltimų žmoniškumui prieš Baltarusijos žmones. Ten man teko skaityti vieną iš pranešimų.

Prieš sesiją atsirado Kazimieras Juraitis. Jis sakė, kad nori paklausyti ir užduoti klausimų. Teko imtis veiksmų, kad jis būtų pašalintas, nes nemanau, kad reikia tokius žmones legitimizuoti leidžiant jiems dalvyauti civilizuotose diskusijose ir uždavinėti klausimus. Tai laikyčiau savo paties orumo pažeminimu“, – iš Varšuvos 15min pasakojo D.Žalimas.

Jis sakė, kad sulaukė organizatorių supratimo, kai papasakojo jiems apie K.Juraičio veiklą remiant A.Lukašenkos ir V.Putino režimų veiksmus.

„Teko jį išprašyti, pasakiau, kad jo vieta ne čia, o kalėjime. Aš stebiuosi, ką veikia mūsų prokuratūra, kad tokie žmonės neaišku už kieno pinigus dalyvauja tokiuose renginiuose. Organizatoriams teko paaiškinti, kad tai A.Lukašenkos režimo rėmėjas, jo dezinformacijos rėmėjas, dalyvaujantis antivalstybinėje veikloje, ir aš nekalbėsiu forume, jei kalbės jis“, – teigė D.Žalimas.

Buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas renginyje pristatė idėją šalia specialaus tribunolo agresijai prieš Ukrainą steigti specialų tribunolą A.Lukašenkos režimo nusikaltimams žmoniškumui.

Jo teigimu, tam yra būtinos prielaidos – nėra tarptautinio tribunolo, turinčio jurisdikciją šiems nusikaltimams, o Baltarusijos nacionalinės institucijos pačios tuos nusikaltimus vykdo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min