Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 14d. 11:40

Skandalas: VEKS veiklai – vėl Zuoko priežiūra

Artūras Zuokas.
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Artūras Zuokas

Seimo Antikorupcijos komisijos sprendimu viešosios įstaigos „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ (VEKS) galimus finansinius pažeidimus tirs iš įstaigos tarybos vadovo posto pašalintas Artūras Zuokas.

Seimo Antikorupcijos komisija sudarė darbo grupę VEKS finansinei veiklai nagrinėti. Grupei vadovaus konservatorius Jurgis Razma, o jos sudėtyje – iš VEKS tarybos pirmininko posto pašalintas liberalcentristų lyderis A.Zuokas.

„Aš nemanau, kad Antikorupcijos komisijos narys, kaip nors susijęs su VEKS veikla, sutrukdys principingam tyrimui, – sakė 15min.lt  J.Razma, – dabar iš anksto negalėčiau to sakyti. Kai gausim dokumentus, matysim.“

Dokumentų nerodo niekam

Antikorupcijos komisijos posėdyje jos vadovas „tvarkietis“ Kęstas Komskis skundėsi, jog po savo kreipimosi į VEKS iš ten negavo jokių dokumentų apie lėšų naudojimą. Tą patį esą patvirtinusi ir Kultūros ministerija – ji taip pat negaunanti reikiamų dokumentų.

„Man labai keista, kad VEKS nepateikė dokumentų, – stebėjosi A.Zuokas, – juo labiau Seimo komisijai. Juk tie dokumentai nėra slapti.“ Anot jo, kaip VEKS naudoja lėšas, auditą yra atlikusi ir Kultūros  ministerija, ir savivaldybė. „Tačiau iš savivaldybės išvadų negavome ir mes, taryba“, – sakė A.Zuokas.

Mielai imsis tirti

Paklaustas, ar jam, kaip susijusiam asmeniui,  nevertėtų nusišalinti nuo VEKS veiklos tyrimo, A.Zuokas teigė taip nemanantis. „Taryba yra visuomeninis organas, kuris netvirtina finansinių dokumentų“, – sakė jis. Anot jo, atsakingi už skaidrų lėšų naudojimą įstaigoje yra abu steigėjai – Kultūros ministerija  ir savivaldybė, taip pat įstaigos vadovai.

 A.Zuokas teigė, jog VEKS veikla turi būti ištirta, jei jau dėl to kyla tiek daug abejonių. „Tai neišvengiamybė“, – pareiškė jis, tačiau nepasakė, kad kokių nors įtarimų turėtų ir pats.

Antikorupcijos komisija taip pat nusprendė siūlyti, kad Seimas kreiptųsi į Valstybės kontrolę su prašymu atlikti  VEKS finansinės veiklos skubų auditą. J.Razma teigė nelabai pasitikintis Kultūros ministerijos atliktu auditu, nes ši įstaiga buvo viena iš VEKS steigėjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Gyvenimas

Parašykite atsiliepimą apie 15min