Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skandalingame „Elijos“ kvartale atsirado gyvybės

„Elijos“ komplekso šeimininkai nepaiso teismų ir tęsia statybas.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / „Elijos“ komplekso šeimininkai nepaiso teismų ir tęsia statybas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybė bylinėjasi su valstybe – taip į klausimą, kodėl užstrigo gyvenamųjų ir poilsio apartamentų „Elija“ komplekso statybos Šventojoje, atsako Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Šią vasarą čia jau pakvipo pirmųjų gyventojų įkurtuvėmis, bet dar nežinia, ar pastatų neteks nugriauti.

Dėl milžiniškų nuostolių nagus kramto ne tik investuotojai, bet ir apie pajamas iš šio objekto svajojusi Palangos valdžia. Nuo 2008 m., kai komplekso statybos buvo sustabdytos, trypčiojama vietoje, nes teismas niekaip negali pradėti nagrinėti bylos, o komplekso savininkai nepraranda vilčių įteisinti savo kūrinį.

Dabar jų viltys sudėtos į iki rudens planuojamą sukurti darbo grupę Vyriausybėje. Ši grupė spręs „Elijos“ ir kitų problemiškų statybų kurortuose klausimus.

Konfliktas kilo dėl to, kad „Elijos“ statytojai nesilaikė reikalavimų ir surentė per aukštus pastatus. Klaipėdos prokurorai ėmėsi ginti viešąjį interesą ir pareikalavo panaikinti Palangos savivaldybės tarybos sprendimus dėl šio objektų statybos leidimų. Tačiau jau trejus metus teisme niekaip nepavyksta pradėti nagrinėti bylos iš esmės.

Viltys – Vyriausybėje

„Valstybė kovoja su valstybe, – apie prokuratūros ir kurorto savivaldybės bylą dėl komplekso statybų Šventojoje sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. – Manau, kad tai nėra naudinga, keistai atrodo. Jei nebūtų kilę jokių teisminių ginčų, Šventoji jau seniai būtų turėjusi vandens pramogų parką, naujų darbo vietų, daugiau turistų, miestui būtų mokami turto mokesčiai, o dabar viskas užšaldyta. Ten, kur dabar yra „Elijos“ kvartalas, anksčiau buvo laukai. Nemanau, jog yra tragedija, kad žmonės investuoja. Taip mes niekada neisime į priekį“.

Anot jo, kitose valstybėse kaip tik yra skatinamos privačios investicijos. Palangos valdžia už tokius didelius objektus iš mokesčių gautų nemenkas pajamas, kurias galėtų skirti kitiems ūkio reikalams.

Jei nebūtų kilę jokių teisminių ginčų, Šventoji jau seniai būtų turėjusi vandens pramogų parką, naujų darbo vietų, daugiau turistų.

Palangos meras viliasi, kad premjero Andriaus Kubiliaus pažadas sukurti Vyriausybėje darbo grupę problemiškų statybų klausimams išspręsti padės sudėlioti visus taškus ant i. Šią darbo grupę nutarta sukurti iki rugpjūčio 31 d.

Investuotojai pabėga

Tokiomis pat viltimis gyvena ir „Elijos“ projekto šeimininkas, bendrovės „Baltijos pirkliai“ akcininkas Vaidas Šimaitis.

Pasak jo, keblu pritraukti investuotojus, kai projektas įstrigęs teismuose.

„Vandens pramogų parko projektas baigtas. Juo domėjosi kelios užsienio kompanijos, bet kai išdėstome realią situaciją – visi iškart dingsta. Jei byla baigsis, manau, atsiras kompanija, kuri investuos“, – sakė V.Šimaitis.

Jis kol kas nesiėmė prognozuoti, kokia šio projekto ateitis. „Dabar yra padaryti didžiuliai nuostoliai: ne vien palūkanos, delspinigiai, mes jau užmiršome apie negautus pelnus. Nuostolius patiria ir butus norėję įsigyti žmonės. Jei teismas priimtų sprendimą panaikinti detalųjį planą, tai valstybė visiems turės sumokėti kokius 300 milijonų litų ir dar surasti pinigų nugriauti pastatus. Nėra viskas taip paprasta. Jei mūsų Lietuva tokia turtinga – tegu griauna“, – piktinosi V.Šimaitis.

Pirmieji gyventojai

Kol kelerius metus vyko vangūs teisminiai posėdžiai, komplekso statytojai nesėdėjo sudėję rankų. Šiuo metu iš devynių iškilusių pastatų jau keturi yra pripažinti tinkamais naudoti.

Pasak V.Šimaičio, nuo birželio 90-tyje butų jau yra įsikūrę gyventojai. Verslininkas sieks užbaigti ir kitus pastatus. Devynių aukštų pastate V.Šimaitis anksčiau planavo atidaryti viešbutį, bet dabar ketina jame įkurti SPA kompleksą.

Likusius pastatus ketinama užbaigti kitais metais. Nuo 2006 metų statomo „Elijos“ 6–9 aukštų pastatų kvartalo projekto vertė – daugiau nei 170 mln. litų. Planuota, kad  kvartale bus įrengta trys šimtai apartamentų.

Šimtai bylos dalyvių

Kaip teigė Klaipėdos apygardos civilinių bylų prokurorė Kornelija Rušinaitė, byla nepradėta nagrinėti iš esmės, nes atsiranda vis naujų ar keičiasi butų savininkai.

„Butai pardavinėjami, atsiranda vis naujų žmonių, kurie byloje turi dalyvauti kaip tretieji asmenys. Išvis procese dabar dalyvauja apie 200 šalių“, – aiškino prokurorė.

Pasak jos, uždėti reikalavimus nepardavinėti butų teismas negali, nes tokios užtikrinimo priemonės taikomos tik atsakovams – šiuo atveju Palangos savivaldybei. Apartamentų šeimininkas yra tretysis asmuo. „Yra buvęs jau ne vienas posėdis. Tačiau prieš kiekvieną vis atsiranda naujų turto turėtojų. Negaliu  vertinti, ar savivaldybė tai daro sąmoningai, ar ne“, – teigė K.Rušinaitė. Pasak jos, artimiausias posėdis turėtų būti rudenį.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min