Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 1d. 12:17

Skandalingi „Skyway“ dangaus traukiniai vėl atzvimbia į Šiaulius

Šiauliuose buvo planuojama „Skyway“ laboratorija
Šiauliuose buvo planuojama „Skyway“ laboratorija

Buvęs Šiaulių miesto meras socialdemokratas Justinas Sartauskas neseniai gavo kvietimą į „styginio transporto“ pristatymą Šiauliuose. „Skyway“ vardas prieš porą metų tapo rimtu galvos skausmu Šiaulių valdžiai. Ši kompanija buvo su trenksmu išrūkyta iš miesto ir šalies – kuo toliau nuo oro uosto ir NATO bazės, kur ir planavo kurtis.

Buvęs Šiaulių meras socialdemokratas J.Sartauskas gavo pakvietimą gruodžio 5 dieną 17 val. 30 min. apsilankyti Šiaulių universiteto bibliotekoje. Čia vyks dangaus traukinių „Skyway“ pristatymas. Toks pristatymas merą ir buvusią miesto tarybą jau buvo kadaise suviliojęs.

Buvęs meras teigia, kad į susitikimą būtinai eis bent jau iš smalsumo. Prieš porą metų jo vadovaujama Šiaulių valdžia pasirašė sutartį su „Skyway“ siela Anatolijumi Junickiu.

Vitalio Lebedžio nuotr./„Skyway“ laboratorijos sutarties pasirašymas
Vitalio Lebedžio nuotr./„Skyway“ laboratorijos sutarties pasirašymas

Į savivaldybės sąskaitą buvo pervestas milijonas litų užstato. Buvo žadama investuoti net 260 mln. eurų, kurie greičiausiai ir suviliojo tarybos narius, balsuojant už sutarties pasirašymą. Bandomoji trasa turėjo nusidriekti kone iki Joniškio.

Prokuratūra laukia A.Junickio Lietuvoje

Viskas lyg ir būtų gerai, tačiau investuotojai labai norėjo sukišti savo milijonus prie pat NATO ir Lietuvos karinių oro pajėgų bazės – tiesiai už tvoros. Vėliau prokurorai pradėjo gaudyti A.Junickį, kaltindami jį finansinės piramidės, o ne „dangaus traukinių“ statybomis.

Prokurorai pradėjo gaudyti A.Junickį, kaltindami jį finansinės piramidės, o ne „dangaus traukinių“ statybomis.

Teigiama, kad pirmasis „debesų traukinio“ bėgių kilometras jau yra nutiestas šalia Minsko. Apie tai skelbiama ir oficialiame interneto puslapyje. Reikia pripažinti, kad reklaminius klipus „Skyway“ moka kurti.

Tiesa, tai dar ne visuomenei, o bandymams skirta trasa – tokia, kokia turėjo būti Šiauliuose. Po kelių dienų pristatyme turėtume išvysti, ką praradome.

A.Junickio Lietuvos prokurorai laukia iki šiol, nes jis išvyko ir daugiau šalyje nepasirodė. Taip pat prokuratūra atsakinėja į kitų valstybių, kur A.Junickis ieško investuotojų, pareigūnų užklausimus.

Sutartis tarp „Skyway“ ir Šiaulių miesto buvo nutraukta, kai to pareikalavo pats premjeras Algirdas Butkevičius. Milijonas buvo grąžintas atgal. Iškart po to sekė prokurorų kaltinimai A.Junickiui.

Neseniai artimas A.Junickio bičiulis ir buvęs Talino vicemeras socialdemokratas Vladimiras Maslovas buvo susitikęs su Lietuvoje gyvenančiais akcininkais.

Plačiau apie jo ugningas kalbas apie pasakiškas investicijas, kurios labiau primena finansų piramidę, rašė 15min.lt žurnalistas Šarūnas Černiauskas.

Susitikimą organizuoja akcininkas pastorius

Šiaulių universitete susitikimą su įtariamais finansinės piramidės statytojais organizuoja Vladimiras Karpovas, vienas iš šios kompanijos akcininkų. Kiek jis turi akcijų – neatskleidė, tačiau pareiškė tikintis šia kompanija.

Alvydo Januševičiaus nuotr.,/Vladimiras Karpovas
Alvydo Januševičiaus nuotr.,/Vladimiras Karpovas

V.Karpovas taip pat yra reabilitacijos centro „Agapao“ vadovas bei pastorius. Jis tvirtina, kad Generalinė prokuratūra, Lietuvos bankas ir visa žiniasklaida užkerta kelią neįtikėtinam technikos progresui, kuris netrukus išplis po pasaulį.

„Kadaise kažkas tikėjo arba netikėjo „Apple“, „Google“, kompiuteriais. Dabar abejonių nebėra – jau sudaromos sutartys su Australija. Susidomėjo Indija“, – ugningai dėstė pastorius.

Jis akcentavo, kad Šiauliuose pristatymas vyks visai ne tam, kad pamatytume, ką praradome.

Tiesiog norisi parodyti tai, kas jau padaryta. Pastoriaus žiniomis, lapkričio 29 dieną buvo oficialiai atidaryta bandymų laboratorija šalia Minsko – tokia pati, kokia turėjo atsirasti ir Šiauliuose.

V.Karpovas teigia, kad nenori atsiimti indėlio, nors iš jo dar neuždirbo. Pelnas, jo žiniomis, turėtų pradėti kapsėti kitų metų rudenį, kai akcijos bus „paleistos“ į akcijų biržą.

„Deja, bet pirmas kilometras bus nutiestas ne iš Šiaulių, o Marina Gorkos Baltarusijoje. Ir eis po visą pasaulį! Pats „Siemens“ buvo susidomėjęs. Kinija, Indija, Vietnamas...

Esu didelis Lietuvos patriotas ir noriu, kad būtų išsaugota mūsų žemė anūkams. Tai yra ateitis, išlikimas, sveikata ir grožis. Tai, ką Dievas davė ir ką žmogus baigia nuniokoti“, – tikino V.Karpovas.

Pastorius neužmiršo pabrėžti, koks svarbus žmogui yra tikėjimas: „Kai nebėra tikėjimo, tuomet žmonės nebetiki jokiais pasikeitimais į gerąją pusę. Tai eina į žmogaus pražūtį. Tikėjimas, viltis – štai kas duoda energijos eiti, dirbti ir siekti.“

VIDEO:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min