Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 28d. 10:10

Skandalingojo pavaduotojo neliko

Saulius Trečekauskas.
LNK nuotr. / Saulius Trečekauskas.

Beveik trejus metus Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininko pavaduotoju dirbęs Saulius Trečekauskas atleistas iš pareigų. Maža to, jo veiklą imasi tirti tarnybinės etikos sergėtojai.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) aiškinsis, ar S.Trečekauskas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų. Pradėti tyrimą etikos sergėtojus paskatino „Lietuvos žinių“ publikacijos. Ne kartą rašėme, kaip įtakingas valdininkas sprendė pajūryje esančio šeimos turto klausimus valstybinėse įstaigose atstovaudamas savo žmonai Aurelijai Trečekauskienei. Dėl to VTEK ketvirtadienį nutarė pradėti tyrimą dėl galimo interesų konflikto.

Žemesnių pareigų atsisakė

Tyrimas pradėtas praėjus savaitei, kai S.Trečekauskas buvo atleistas iš darbo VMI. Kaip LŽ informavo VMI Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Darius Buta, šių metų kovo 16-ąją buvo pakeistas VMI pareigybių sąrašas ir panaikintos inspekcijos viršininko vieno pavaduotojų pareigos, kurias ėjo S.Trečekauskas.

„Kovo 18 dieną jam pasiūlytos VMI Teisės departamento Tiesioginių mokesčių skyriaus vyriausiojo specialisto pareigos, – pranešė D.Buta. – S.Trečekauskas nesutiko, todėl buvo atleistas iš pareigų, perkeliant atleidimo datą į liepos 21 dieną.“

Koją pakišo komandiruotė

Traukdamasis iš posto S.Trečekauskas sėkmingai išvengė tarnybinio patikrinimo, kurį VMI pradėjo po LŽ publikacijų apie jo komandiruotę į Estiją, sankcijų.

2007 metų kovo 5-ąją pavaduodamas VMI viršininką S.Trečekauskas pasirašė įsakymą, kad kovo 7-10 dienomis išvyksta į Saremos salą ir kartu komandiruoja inspekcijos vairuotoją Petrą Morkūną. S.Trečekauskas ne tik nurodė jam ir P.Morkūnui išmokėti dienpinigius, bet ir nepagailėjo kelių tūkstančių litų iš valstybės biudžeto automobilio nuomai.

Patikrinimą atlikusi komisija nustatė, jog S.Trečekauskas padarė tarnybinį nusižengimą, tačiau nuo to laiko praėjo daugiau kaip 6 mėnesiai, todėl tarnybinės nuobaudos nebuvo galima skirti, nes suėjo senatis. Aiškino D.Buta.

„Atsižvelgiant į tai, kad S.Trečekauskas kovo 18-ąją atleistas iš pareigų, tarnybinio nusižengimo tyrimas nutrauktas kovo 20 dieną, – paaiškino D.Buta. – Patikrinimą atlikusi komisija nustatė, jog S.Trečekauskas padarė tarnybinį nusižengimą, tačiau nuo to laiko praėjo daugiau kaip 6 mėnesiai, todėl tarnybinės nuobaudos nebuvo galima skirti, nes suėjo senatis.“

Pasitraukimas nepadės

Išvengęs nuobaudos S.Trečekauskas galbūt tikėjosi, kad jo veikla nebesidomės ir etikos sergėtojai. Priminsime, jog praėjusių metų rudenį VMI viršininkas Modestas Kaseliauskas kreipėsi į VTEK ir paprašė įvertinti S.Trečekausko veiksmus, tačiau tada trūko duomenų, kad būtų galima pradėti tyrimą.

Jam pagrindas atsirado, kai VTEK surinko papildomos informacijos ir gavo naujų duomenų iš M.Kaseliausko. Komisija vertins S.Trečekausko veiklą nepaisydama to, kad jis jau neina aukštų pareigų.

„Komisija laikosi nuomonės, jog bet kokius pažeidimus reikia įvertinti, nesvarbu, kad juos padaręs asmuo jau pasitraukė iš pareigų, - sakė VTEK pirmininkė Jolanta Petkevičienė. – Kartais pasitaikydavo, kai asmenys, dėl kurių pradėtas tyrimas, iš pareigų pasitraukdavo likus porai dienų iki komisijos posėdžio. Nors komisija vis vien priimdavo sprendimus, šie ne kartą būdavo skundžiami, o teismai priimdavo viešuosius ir privačius interesus supainiojusiems asmenims palankius sprendimus. Dėl tų teismų sprendimų kreipėmės į Vyriausiąjį administracinį teismą.“

Įstrigo dangoraižio projektas

S.Trečekauską nesėkmės persekioja ne tik sostinėje. Sausio pradžioje Klaipėdos savivaldybės tarybos Teritorijų planavimo komitetas nepritarė sklypo Melnragėje, Kopų gatvėje 69A, kur planuojamas 132 metrų aukščio pastatas, ir gretimų teritorijų detaliojo plano sprendiniams.

Čia S.Trečekauskas su žmona ketino įrengti sporto ir pramogų kompleksą, viešbutį, automobilių stovėjimo aikštelę, buvo sumanę per valstybės mišką nutiesti platų kelią. Būsimo dangoraižio vietoje stovi poilsio namai, kuriuos S.Trečekauskas ir jo giminaičiai itin palankiomis sąlygomis prieš 15 metų privatizavo kartu su sklypu.

Teritorijų planavimo komitetas priėmė S.Trečekauskui nepalankų sprendimą, nes pagal minėtą detalųjį planą norėta prie sklypo prijungti antra tiek valstybinio miško. Taip būtų buvęs sukurtas precedentas, kuriuo remdamiesi kiti investuotojai galėtų pretenduoti į didelę dalį valstybinio miško.

„Lietuvos žinios“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min