Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 6d. 12:43

Skandalų krečiami „Vilniaus vandenys“ siūlo branginti vandenį

Vanduo
LŽ nuotr. / Vanduo

Naujoji „Vilniaus vandenų“ vadovybė jau planuoja šalto vandens kainų augimą. Anot laikinai einančio pareigas bendrovės direktoriaus Dariaus Indriūno, vanduo turėtų brangti apie 20 proc. Anksčiau buvo siekiama šaltą vandenį „Vilniaus vandenų“ aptarnaujamuose Vilniaus mieste ir rajone, Šalčininkuose ir Švenčionyse branginti net penkiasdešimčia procentų.

Skandalų krečiama bendrovė jau anksčiau Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai (VKEKK) buvo pateikusi prašymą šalto vandens kainą padidinti iki 6,33 Lt už kubinį metrą. Taip pat buvo prašoma įvesti kiekvienam namų ūkiui pardavimo mokestį: 3,7 lito, kai vanduo apskaitomas daugiabučio namo bute, 0,19 lito – daugiabučio įvade ir 3,51 lito – individualaus namo įvade.

Šiuo metu gyventojai už kubinį metrą šalto vandens moka 4,22 Lt.

Anot D.Indriūno, vandens kaina turi atsispindėti investicijų plane, o siekis šaltą vandenį branginti 50 proc. buvo niekuo nepagrįstas. Naujasis vadovas pripažįsta, jog dauguma įmonės skelbtų viešųjų pirkimų pažeidė įstatymus. „Įmonė patiria nuostolių, todėl kuo greičiau vanduo brangs, tuo geriau“, – teigė direktorius, tačiau pabrėžė, kad šiuo metu įmonės finansinė padėtis yra patenkinama.

D.Indriūno teigimu, ūkio ministro Dainiaus Kreivio pastabos, kad „Vilniaus vandenyse“ būta viešųjų pirkimų pažeidimų, yra tiesa. „Įmonės viešieji pirkimai didele dalimi buvo atliekami nesivadovaujant Viešųjų pirkimų įstatymu. Yra daug pažeidimų, tik dar negalime teigti, kad viešieji pirkimai darė įtaką finansinei padėčiai, tačiau tų pažeidimų yra gana daug“, – sakė D.Indriūnas.

Anot direktoriaus, viešieji pirkimai įmonėje nebus stabdomi. „Nebėra tikslo stabdyti viešuosius pirkimus. Bendrovėje pasibaigusios sutartys su kuro, cheminių medžiagų, tepalų ir kitais svarbiais tiekėjais, todėl sustabdžius viešųjų pirkimų konkursus strigs kasdienis įmonės darbas, darbuotojai negalės atvykti į avarijų vietas, bus kitokių darbo trikdžių“, – sako D.Indriūnas. Direktoriaus teigimu, įmonėje tik dabar įkurtas Viešųjų pirkimų skyrius, o dalis konkursų iki šiol tiesiog nebuvo įgyvendinama.

Praėjusią savaitę Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai dėl galimo kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo pareigomis sulaikė „Vilniaus vandenų“ vadovą Darių Norkų bei kitus įmonės vadovus.

Preliminariose Viešųjų pirkimų tarnybos išvadose skelbiama, kad „Vilniaus vandenyse“ viešųjų pirkimų tvarka buvo pažeidžiama nuolat, daugumoje viešųjų pirkimų rasta daug rimtų pažeidimų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min