Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skandaluose gimusi Kauno ligoninė – be vadovo

Tarp kandidatų į Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus postą -- ir laikinasis jos vadovas K.Mazurkevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Tarp kandidatų į Kauno klinikinės ligoninės direktoriaus postą – ir laikinasis jos vadovas K.Mazurkevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Skausmingai gimusios Kauno klinikinės ligoninės vadovo postui užimti konkursas antradienį neįvyko. Balandžio 5 d. Kauno savivaldybėje keli kandidatai pareiškė pretenzijas, tad konkursas pristabdytas.

Ilgai užtrukusio skandalo dėl Kauno 2-osios klinikinės ligoninės ir Kauno Raudonojo Kryžiaus ligoninės sujungimo pabaiga vėl nutolo. Kauno miesto taryba praėjusių metų gegužę, nepaisydama mitingų triukšmo, skundų lavinos ir užkulisinių intrigų, nusprendė sujungti ligonines ir įkurti naują gydymo įstaigą – Kauno klinikinę ligoninę. Tačiau išrinkti jos vadovo iki šiol nepavyko.

Antradienį Kauno miesto savivaldybėje turėjo vykti konkursas Kauno klinikinės ligoninės vadovo pareigoms užimti. Tačiau keli konkurso dalyviai – Tautvydas Jankauskas, Gintaras Kašėta ir Darius Petraitis pareiškė, kad neva pažeista konkurso tvarka. Jų teigimu, kandidatams nesudarytos tinkamos sąlygos susipažinti su dokumentais. Yra ir daugiau pažeidimų. 

Kol skundai bus nagrinėjami, savivaldybės administracijos direktorė Edita Gudišauskienė konkursą laikinai sustabdė.

Pešėsi politikai ir medikai

Raudonojo Kryžiaus ligoninės ir  2-osios klinikinės ligoninės jungimo istoriją lydėjo medikų ir politikų mūšiai.

Šio mūšio panoramos fragmentai atsispindi ir kandidatų į vadovo postus sąraše. Bene ryškiausia jo figūra – buvęs Kauno 2-osios ligoninės direktorius T.Jankauskas. 

Jo nuodėmių sąrašas – įspūdingas. T.Jankauskas buvo įtariamas supainiojęs viešuosius ir privačius interesus (mediko namą ir ligoninę remontavo ta pati įmonė „Struktūra“), padėjęs pasislėpti valstybinę paslaptį išdavusiam karininkui, neteisėtai padidinęs įkainius už ligoninės teikiamas paslaugas.

T.Jankausku domėjosi Specialiųjų tyrimų tarnyba, jo veiklą ne kartą tikrino specialiai sudarytos Sveikatos apsaugos ministerijos komisijos.

Išlikimo meistras

Direktorius atkakliai laikėsi poste.  T.Jankauskas sugebėjo sukiršinti miesto politikus: vieni tų pačių partijų nariai apsukrųjį mediką gynė, kiti kalė prie kryžiaus. T.Jankausko vadovaujamos 2-osios klinikinės ligoninės darbuotojai ne kartą rengė mitingus ir piketus prie miesto savivaldybės.

 „Aš jau senokai žilas, bet užvirus aistroms dėl ligoninių susijungimo, antrąkart pražilau“, – niūriai juokavo Kauno miesto savivaldybės socialinių reikalų departamento direktorius Gediminas Jankus.

T.Jankauskas kaip įmanydamas vilkino ligoninių sujungimo procesą, pagaliau, 2010 m. spalį jis buvo atleistas iš 2-sios klinikinės ligoninės vadovo pareigų. Bet šiomis dienomis jis vėl ėmėsi pamėgtos taktikos, bandydamas atitolinti naujosios gydymo įstaigos vadovo rinkimų konkursą.

Į darbą grąžino teismas

Pretendentų į naujos Kauno gydymo įstaigos vadovo postą sąraše yra ir ilgametė T.Jankausko priešininkė, žinoma ginekologė Rita Banevičienė. T.Jankauskas ją buvo atleidęs iš darbo, į kurį R.Banevičienę po ilgo bylinėjimosi grąžino teismas, priteisdamas išmokėti 150 tūkst. litų kompensaciją.

Manoma, kad daugiausiai galimybių tapti gydymo įstaigų junginio direktoriumi turi jos dabartinis laikinasis vadovas, Kauno konservatoriams artimas žmogus, buvusios Raudonojo Kryžiaus ligoninės direktorius Kęstutis Mazurkevičius. Jis visą laiką nuosekliai rėmė Vyriausybės inicijuotą Kauno ligoninių sujungimo projektą.  

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min