Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skelbiama projekto „Misija Sibiras‘10“ dalyvių atranka

„Misija Sibiras‘10“ logotipas
Organizatorių nuotr. / „Misija Sibiras‘10“ logotipas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) šiais metais vėl rengia jaunimo pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymo projektą „Misija Sibiras‘10“ ir skelbia dalyvių atranką.

Atranka vyks dviem etapais: iš užpildytų anketų bus atrinkta grupė žmonių, kuri išsiruoš į bandomąjį žygį Lietuvoje. Jį įveikę jaunuoliai vasaros viduryje vyks į sudėtingą ir daug išbandymų žadančią ekspediciją po lietuvių tremties ir įkalinimo vietas Sibire.

Visi norintys dalyvauti projekte „Misija Sibiras‘10“ turi užpildyti atrankos anketą, kuri skelbiama projekto tinklalapyje internete www.misijasibiras.lt. Atranka vyks iki gegužės 28 dienos. Anketas kviečiami pildyti visi jauni žmonės bei užsienyje gyvenantys lietuviai, galintys pagrįstai motyvuoti savo norą vykti į ekspediciją ir atsakingai prisidėti prie projekto tikslų įgyvendinimo bei rezultatų viešinimo. Reikėtų nepamiršti, jog didžiąją ekspedicijos laiko dalį dalyviai gyvens palapinėse, laukinės gamtos sąlygomis, daugybę kilometrų keliaus pėsčiomis, kartu su savimi nešdami kuprines.

Šiais metais ekspedicija vyks Krasnojarsko krašte – Sverdlovsko srityje, į kurią išvyks 20–ies jaunų žmonių grupė. Projekto koordinatorius Arnas Marcinkus teigia, jog šiemet ekspedicija turės išskirtinę užduotį: „Vienas iš šių metų ekspedicijos tikslų – į Lietuvą parvežti lietuvių liaudies menininko Sibire sukurtą skulptūrą, vadinamą „Korbiko Madona“. Ši skulptūra baigia sunykti, o Lietuvoje „Korbiko Madona“ būtų restauruota, jos originalioje vietoje Sibire planuojama pastatyti tikslią skulptūros kopiją“.

2006–2009–aisiais metais LiJOT surengė jau 7 sėkmingas jaunimo ekspedicijas. Jų metu Sibire aplankytos lietuvių tremties vietos, sutvarkyta apie 70 lietuviškų kapinių bei susitikta su ten gyvenančiais lietuviais bei lietuvių bendruomenėmis. Svarbu paminėti tai, jog 2009 metais viena iš dviejų ekspedicijų vyko Kazachstano Respublikoje – taip siekta atkreipti visuomenės dėmesį į klaidingą stereotipą, jog Sibiras – tik Rusijos Ferderacijos teritorija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min