TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Skina kelią ūkininkams

Sostinės meras pirmadienį susitikime su smulkiaisiais verslininkais žadėjo mieste plėtoti ūkininkų prekybą.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Sostinės meras pirmadienį susitikime su smulkiaisiais verslininkais žadėjo mieste plėtoti ūkininkų prekybą.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus valdžia susirūpino lietuviškus natūralius produktus auginančių ūkininkų prekyba mieste ketinant didinti naujų prekyviečių skaičių bei mažinant mokesčius už verslo liudijimus.

„Mieste esant didelei paklausai ir nedidelei lietuviškų prekių pasiūlai, akivaizdu, kad patys smulkieji ūkininkai problemos neišspręs. Jie turėtų kurti kooperacijas ar kitaip vienytis“, – ūkininkų ir sostinės mero susitikime vakar siūlė Žemės ūkio rūmų pirmininkas Bronius Markauskas.

Anot jo, Lietuvos ūkininkai siekia, kaip ir užsienyje, patys parduoti 30 proc. savo pagaminamų produktų, nors mūsų šalyje šis rodiklis – vos 8 proc.

Meras Juozas Imbrasas savivaldybėje susirinkusiems verslininkų ir ūkininkų atstovams žadėjo, kad jei tik pasirodys kooperatyvų iniciatyva, savivaldybė galės jiems skirti vietą, kurioje ūkininkai galės nuolat prekiauti sava produkcija. „Galėtume ne nuomoti, o supaprastintomis sąlygomis perleisti prekybos vietas“, – žadėjo meras.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos direktorė Zofija Cironkienė siūlė turgus padalinti į dvi dalis: vieną skirti lietuviškomis ir natūraliomis prekėmis prekiaujantiems ūkininkams, o kitą – perpardavinėtojams.

Šiuo metu Vilniuje pradėjusių veikti mobiliųjų turgelių koordinatorius Mindaugas Maciulevičius teigė, kad tai puiki darbo pradžia. „Vilniečiai vėl turi pradėti pasitikėti lietuviška kokybe, o tada bus galima įkurti ir stacionarias prekyvietes“, – teigė jis.

Žada mažinti mokesčius

J.Imbrasas taip pat norėtų nedidinti mokesčių už verslo liudijimus. Dabar verslo liudijimai metams atsieina 1,383 tūkst. Lt ir juos norima branginti iki 1,458 tūkst. Lt. Sostinė iš valstybės biudžeto už pernai išduotus verslo liudijimus turėtų gauti apie 2,7 mln. Lt, tai sudaro apie 0,3 proc. viso miesto biudžeto. „Tai nėra ta lemtinga dalis, kurios negalėtume sumažinti ir bent jau taip padėti smulkiajam verslui. Siūlysiu miesto tarybai svarstyti, ar nevertėtų smulkiesiems verslininkams sumažinti pajamų mokesčio iki mažiausio leistino lygio“, – žadėjo meras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Prekyba Ūkininkas
Parašykite atsiliepimą apie 15min