Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 26d. 14:59

Skirtingai, nei teigia feisbuke, mokesčių mokėjimą galima atidėti, o ne atšaukti

Šildymas
123rf.com nuotr. / Šildymas

Feisbuke skelbiama žinutė, neva tęsiantis COVID-19 protrūkiui atšaukiamas mokesčių mokėjimas. Tai nėra tiesa. Kai kurių mokesčių už paslaugas bei paskolas mokėjimą galima atidėti, o ne atšaukti. Galimybę tai padaryti turi susidūrę su finansiniais sunkumais.

Coronaviruso metu vyriausybė yra įpareigota atšaukti komunalinių paslaugų ir paskolų mokėjimą“, – skelbiama socialiniame tinkle.

Viso įrašas socialiniame tinkle skelbtas daugiau nei 24 tūkst. kartų. Tačiau vien per pastarąją parą įrašu pasidalyta beveik 6 tūkst. kartų.

15min nuotr./Klaidinantis įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./Klaidinantis įrašas socialiniame tinkle

Įrašas – klaidinantis. Vyriausybė ne įpareigota, o įpareigoja veikti kitus. Mokesčių už būtinąsias paslaugas bei paskolų įmokos nėra atšauktos. Tiesa, dėl COVID-19 protrūkio paskelbto karantino metu negalintiems vykdyti įsipareigojimų teikiama pagalba.

Finansų ministerijos atsakyme 15min teigiama, kad su finansiniais sunkumais susidūrę asmenys pirmiausia turėtų kreiptis į banką ar kredito davėją.

Teisės aktai nedraudžia susitarti dėl įmokų atidėjimo bei atidėjimo laikotarpio. Įmokas galima atidėti 3 ar daugiau mėnesių, jei susitariama su kredito davėju.

„Priemone dėl būsto paskolų įmokų mokėjimo atidėjimo ilgesnio termino taikymo yra siekiama apsaugoti jautriausią visuomenės dalį – netekusius darbo asmenis nuo būsto netekimo, kuris įvyktų tuo atveju, jei būtų nutraukta kredito sutartis dėl netinkamo kredito sutarties vykdymo ir kredito davėjas pradėtų išieškojimo procesą iš įkeisto būsto“, – teigiama ministerijos atsakyme.

Dėl COVID-19 protrūkio kredito „atostogos“ numatomos ne tik netekusiems darbo, bet ir asmenims, kuriems laikinai sumažėjo pajamos.

Vis dėlto klaidinga teigti, kad įmokos už paskolas atšaukiamos visiems gyventojams.

Panaši situacija ir dėl mokesčių už dujas ar elektrą. Įmonių grupės „Ignitis“ atstovo teigimu, bendrovė savo klientams, kurie dėl karantino susidurs su finansiniais sunkumais, siūlys lengvatines atsiskaitymo sąlygas.

„Mūsų klientai karantino metu susidariusius mokėjimus ir nesumokėtas įmokas už suvartotas gamtines dujas ir elektros energiją galės atidėti papildomai vienam mėnesiui ar net iki 90 dienų. Antra svarbi žinia – susikaupus didelėms sąskaitoms sudaromos galimybės išskaidyti mokamas įmokas pagal individualų grafiką iki vienų metų“, – teigė „Ignitis“ atstovas spaudai Artūras Ketlerius.

Pašnekovo teigimu, sunkia finansine padėtimi dėl karantino laikoma situacija, kai klientas netenka darbo arba jo įprastinės pajamos smarkiai sumažėja, pavyzdžiui, dėl darbovietėje paskelbtos prastovos.

Kaip ir dėl įmokų už paskolas, mokesčiai už paslaugas gali būti atidedami, tačiau ne atšaukiami. Sąlyga galioja tik su sunkumais susidūrusiems gyventojams bei įmonėms.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu
15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min