Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 16d. 06:30

Skolininkai liks be karšto vandens

Skolose paskendę šilumos vartotojai gali likti be karšto vandens.
Egidijaus Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Skolose paskendę šilumos vartotojai gali likti be karšto vandens.

Piktybiškai į skolas už šildymą klimpstantys klaipėdiečiai gali likti be karšto vandens. Tokios priemonės skolininkams pažaboti griebiasi „Klaipėdos energija“.

Įmonės generalinis direktorius Vytautas Valutis laukia Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Aloyzo Každailevičius leidimo atjungti dalyje savivaldybei priklausančių socialinių būstų karštą vandenį.

Skolininkų įsipareigojimai „Klaipėdos energijai“ siekia apie 6,7 mln. Lt. Trečdalį milijono įmonei skolingos biudžetinės įstaigos. Gyventojai už šilumą skolingi 5,4 mln. Lt, iš jų apie 1,2 mln. Lt – socialinių būstų gyventojai. Kitos skolos priklauso įvairioms įmonėms.

19-kos socialinių būstų nuomininkų skolos siekia po daugiau nei 10 tūkst. Lt. O vienas „rekordininkas“ sukaupė net 26,5 tūkst. Lt skolą.

Šiems gyventojams kaip prevencinę priemonę siūloma atjungti karštą vandenį.

„Dabar laukiame leidimo. Jei jis bus gautas – skolininkams apribosime karšto vandens tiekimą. Tol kol jie susimokės“, – aiškino V.Valutis.

Tokia priemonė praktikoje taikoma gana dažnai. Kas mėnesį mieste be karšto vandens lieka po maždaug penkis skolininkus. Kaip pastebėjo V.Valutis, tokia prevencinė priemonė – labai veiksminga. Likę be karšto vandens skolininkai sukrunta padengti įsiskolinimus.

„Keisčiausia, kad niekas iš tų 19-os piktybinių neieško pagalbos. Juk galėtų kreiptis į paramos fondą, veikiantį prie savivaldybės, bet jie niekur neina ir nieko neprašo. Tikriausiai jaučiasi saugūs“, – svarstė V.Valutis.

Energetikos specialistai susiduria ir su kita problema – į skolas iki kaklo įbridę gyventojai neįsileidžia jų į namus. Durų neatveria jie ir valdininkams.

Anksčiau, pasak V.Valučio, buvo paprasčiau. Nemokantiems už šildymą buvo taikomos kitokios drausminančios priemonės, pavyzdžiui, elektros laidų nukirpimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min