Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skolų – iki ausų, bet ambicijų – daugiau

Guggenheimo muziejus
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Vilnius Kanuose neturės ko pristatyti. Nebent dar kartą parodyti jau anksčiau pristatytą Guggenheimo muziejaus projektą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei išlaidauti, tai su užmoju. Regis, šių principų laikėsi kone pusę milijardo litų skolų turinti ankstesnė Vilniaus valdžia. Ji nepagailėjo 600 tūkstančių litų už galimybę dalyvauti parodoje Kanuose, nors net nežinojo, ką ten parodyti.

Vilniaus meru tapęs konservatorius Vilius Navickas pirmąją darbo savaitę atšaukė kone visas šįmet savo pirmtako „tvarkiečio“ Juozo Imbraso numatytas komandiruotes. Tačiau kovo 10-ąją V.Navickas su nemenka palyda vis tiek keliaus į kasmetę parodą Kanuose (Prancūzija), kurioje pristatomi įvairių pasaulio miestų plėtros projektai ir ieškoma investuotojų, praneša „Lietuvos rytas“.

„Kai aš pamačiau šį projektą, mano sprendimas buvo vienareikšmis – nedalyvauti. Tačiau paaiškėjo, kad visi pinigai jau sumokėti ir susigrąžinti jų nebegalima. Mugė – tai ne pietūs restorane, kurių gali atsisakyti ir nemokėti“, – kalbėjo naujasis Vilniaus vadovas V.Navickas.

Rado kuo domėtis. „Rubicon Group“ domėkitės, kaip plaunami šimtai milijonų, – išrėžė Juozas Imbrasas.Pasak mero, nedalyvaudama šioje projektų mugėje savivaldybė galėjo susigrąžinti tiktai 50 tūkst. litų. Jie skirti lankstinukams, kurie dar nepagaminti. „Jeigu pinigų neatgausime, jau geriau važiuoti. Gal pavyks užmegzti kontaktų. Gal bent vieną investuotoją prisiviliosime. Tuos dar neišleistus 50 tūkst. litų ir taip sutaupėme. Lankstinukai nebus spausdinami“, – aiškino Vilniaus vadovas.

Vilniaus savivaldybė skendi skolose. Vien tik šįmet reikia sugrąžinti 80 mln. litų. Bendri įsipareigojimai viršija 450 mln. litų. Tačiau J.Imbraso vadovauta savivaldybė už būsimą trijų dienų viešnagę Kanuose nesivaržydama atseikėjo 600 tūkstančių litų.

V.Navickas pabrėžė, kad jeigu sprendimą reikėtų priimti dabar, jis būtų neigiamas: „Mugė – svarbus tarptautinis renginys, kuriame Vilnius nuolat dalyvavo. Bet dabar jis galėtų palaukti. Yra svarbesnių dalykų“.

Tačiau buvusiam merui J.Imbrasui atrodo kitaip, nors jis „Lietuvos rytui“ nepanoro išdėstyti savo argumentų. „Rado kuo domėtis. „Rubicon Group“ domėkitės, kaip plaunami šimtai milijonų“, – tiesiai išrėžė politikas.

Paklaustas, ką savivaldybė ketino reklamuoti nepigiai kainavusiame stende, J.Imbrasas pasiūlė kalbėti su V.Navicku. „Yra planų kurti architektūros parką vietoj Senamiestį teršiančių griozdų. Daugiau neprisimenu, klauskite mero“, – sakė J.Imbrasas.

„Kol kas atrodo, kad galime pristatyti nebent Guggenheimo muziejaus projektą, kurio idėja šioje parodoje jau buvo pateikta anksčiau“, – ilgokai patylėjęs atsakė V.Navickas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min