Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skuba iš anksto plauti mundurų

V.Martikonis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / V.Martikonis
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Daug aistrų sostinės savivaldybėje kelianti švietimo įstaigų šildymo sutartis su „Rubicon“ grupės bendrove „City Service“ baigiasi birželio 13-ąją. Artėjant kulminacijai, kai miesto taryba turės apsispręsti – pratęsti ar nutraukti sutartį – kai kurie miesto valdantieji skuba iš anksto plauti mundurų ir stoja opozicijos pusėn, priešindamiesi sutarties pratęsimui.

Nors paprastai koalicijos partneriai bendrauja akis į akį, vicemeras Vidmantas Martikonis oficialiai raštu kreipėsi į merą Vilių Navicką, siūlydamas nepratęsti sutartį su „Rubicon“ bendrove. Liberalų sąjūdžio atstovas tikina, kad sutartis ekonomiškai nenaudinga. Dar prieš tris mėnesius mieste susidarant konservatorių, socdemų, liberalcentristų ir liberalsąjūdiečių koalicijai, V.Martikonis dalyvauti politinėje sąjungoje sutiko tik pasirašius „antirubikoninius“ susitarimus. Baimintasi, kad sostinės liberalcentristai, vadovaujami Artūro Zuoko bendražygio Gintauto Babravičiaus, gali proteguoti „Rubicon“ įmones.

„Dažnai kalbamės apie sutartį žodžiu, bet reikalas mažai juda iš vietos, todėl parašiau oficialų siūlymą merui nebetęsti sutarties su „City Service“, kaip ekonomiškai nenaudingos“, – teigė V.Martikonis. Pasak vicemero, iš bendrovės „City Service“ pateikiamų sąskaitų negalima suprasti, kiek miestas moka konkrečiai už šilumos tinklų priežiūrą, kokie atliekami darbai ir kiek jie kainuoja.

„Savivaldybė galėtų mokėti už faktinius parodymus, o jei tinklus būtina prižiūrėti centralizuotai, turėtų būti skelbiamas naujas viešųjų pirkimų konkursas“, – sakė V.Martikonis.

Sutartį norėtų tęsti

Pats miesto meras tikina kreipimąsi gavęs, tačiau nemato priežasčių, kodėl sutartis su „Rubicon“ įmone negalėtų būti pratęsta.

„Kiekvienas tarybos narys turi savo nuomonę, V.Martikonis išsakė savąją. Aš nematau priežasčių, kodėl, pataisius sutartį, ją padarius skaidresnę, nebūtų galima pratęsti. Be to, centralizuota šilumos tinklų priežiūra yra reikalinga“, – sakė V.Navickas.

Šiuo metu bendrovei „City Service“ miestas moka nustatytą sumą kasmet, neatsižvelgiant į suvartotos šilumos kiekį. Taikomas ir 9 ct kv. m mokestis už tinklų eksploataciją.

„Sutartimi numatyta, kad šildymui per metus švietimo įstaigoms savivaldybė turi išleisti ne daugiau nei nustatytą sumą. Ta suma skaičiuojama įvertinant lauko temperatūrą, šildomą plotą, šildymo sezono trukmę. „City Service“ turi įsitekti į šią sumą, jei ji viršijama, tai jau tampa mūsų problema“, – sakė „City Service“ atstovas Vilius Mackonis.

Pašnekovas neneigė, kad įmonė yra suinteresuota pratęsti šilumos tiekimo sutartį, todėl bendrovė pasiruošusi deryboms su savivaldybe, jei to prireiks.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min