Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skulptoriams padėjo laimėti pasaka apie pelės namus

Kauno skulptorių sukurta sniego skulptūra.
„15min“ archyvpo nuotr. / Kauno skulptorių sukurta sniego skulptūra.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Lietuvių liaudies pasaką atpasakojanti sniego skulptūra sužavėjo japonus. Ją sukūrę kauniečiai skulptoriai Saporo miesto Japonijoje ką tik pasibaigusiame 36-ajame tarptautiniame sniego skulptūrų konkurse pelnė antrąją vietą.

Už Lietuvos kūrėjų darbą geresniu pripažintas tik Tailando skulptorių kūrinys. Iš viso šiemet vasario pradžioje vykusiame Saporo sniego skulptūrų festivalyje dalyvavo 12 komandų iš Kinijos, Havajų, Guamo, Honkongo, Lietuvos, Malaizijos, Singapūro, JAV, Suomijos, Naujosios Zelandijos, Švedijos ir Tailando.

Lietuvai atstovavę skulptoriai kauniečiai Alfonsas Vaura, Simonas Šidlauskas, Mindaugas Jurėnas žiūrovų ir komisijos įvertinimui pateikė originalią ledo skulptūrą. Ji sukurta pagal liaudies pasaką, pasakojančią apie pelę, kuri rado pirštinę ir nusprendė joje apsigyventi su kitais miško gyventojais: varle, kiškiu, lape ir vilku. Tai buvo puikūs namai, kol į juos nenusprendė įlįsti ir meška.

Saporo mieste vykstantis ledo ir sniego skulptūrų festivalis yra vienas spalvingiausių ir įdomiausių žiemos renginių Japonijoje. Jis mėgstamas ne tik vietinių, bet ir turistų. Porą savaičių vykstančiame renginyje kasmet apsilanko po kelis milijonus lankytojų. Ledo skulptūras kuria įvairių šalių atstovai. Lietuvos skulptoriai šiame konkurse dalyvauja nuo 2002 metų.

Po metų, 2003-iaisis, Kauno ir Saporo miestų valdžios sutarė glaudžiau bendradarbiauti, todėl dabar Lietuvai renginyje atstovauja Kauno skulptoriai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min