Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skuodo budelis Saulius Paulikas už suvažinėtus vaikus nubaustas teisingai (atnaujinta 10.35 val.)

Saulius Paulikas teisme
Egidijaus Jankausko nuotr. / S.Paulikas
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) penktadienį atmetė tris vaikus Skuodo rajone suvažinėjusio buvusio policininko Sauliaus Pauliko kasacinį skundą.

S.Paulikas prašė panaikinti anksčiau bylas nagrinėjusių teismų nuosprendžius ir jo atžvilgiu priimti išteisinamąjį nuosprendį ar bent jau bausti švelniau.

S.Paulikas rėmėsi argumentais, kad esą sėdo prie vairo blaivus, važiavo lėčiau, nei teigiama bylos medžiagoje, o avariją padarė mėgindamas nesuvažinėti kito į kelią išbėgusio vaiko. Tačiau Aukščiausiojo Teismo malonės S.Paulikas nesulaukė. LAT Temidės tarnų įsitikinimu, jų kolegos iš žemesnės instancijos teismų bylą buvo išnagrinėję tinkamai ir teisingai.Per Aleksandrijos miestelį, kur leistinas greitis yra 50 km/val., S.Pauliko vairuojamas BMW skriejo apytikriai 105 km/val. greičiu.

Ši LAT teisėjų kolegijos – Valerijaus Čiučiulkos, Antano Klimavičiaus ir Olego Fedosiuko – nutartis yra galutinė ir neskundžiama. 

Velniškas BMW skrydis

Kaip jau pasakojo 15min.lt, automobilį BMW neblaivus vairuodamas S.Paulikas tris ketvirtokus Skuodo rajono Aleksandrijos gyvenvietėje partrenkė 2007 metų lapkričio 7 dieną, trečiadienį, apie 14 valandą.

Bylos duomenimis, per miestelį, kur leistinas greitis yra 50 km/val., S.Pauliko vairuojamas BMW skriejo apytikriai 105 km/val. greičiu.

Specialisto išvadoje nurodoma, kad priekiniais ratais įslydęs į Liepų gatvės kairę šalikelę, automobilis BMW 524, judėdamas apie 79 km/val. greičiu, šonu trenkėsi į ta pačia kryptimi einančius tris mažamečius pėsčiuosius.

Po ratuoto budelio mašina pakliuvo A.P. , gimęs 1997-07-09, M.K., gimęs 1997-02-07, S.B. , gimęs 1997-06-02.

M.K. ir S.B. nuo patirtų kūno sužalojimų mirė iš karto, o A.P. nuo patirto sunkaus sveikatos sutrikdymo mirė 2007-11-07 19.40 val. Skuodo ligoninės Chirurgijos skyriuje.

Už tai buvęs policininkas sulaukė 10 metų nelaisvės bausmės. Taip pat Klaipėdos miesto apylinkės teismas buvo įpareigojęs žuvusių berniukų artimiesiems sumokėti 3 milijonus neturtinės žalos.

Kiek galėjo, tiek sušvelnino

Tačiau S.Paulikas nesutiko su tokiu teismo sprendimu ir jį apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Buvęs policininkas neigė, kad nelaimės įvykio dieną prie vairo jis sėdo girtas.

Jo advokatas Mindaugas Kepenis prašė teismo, kad būtų leidžiama atlikti autotechninę ekpertizę. Toks pats prašymas pirmosios instancijos teisme buvo atmestas. Advokato nuomone, ši ekspertizė gali įrodyti, kad S.Paulikas bandė išvengti avarijos. Taip pat advokatas prašė, kad dar papildomai būtų apklausiami liudytojai – tarp jų ir nelaimę matę nepilnamečiai vaikai. Teisėjų kolegija nusprendė atlikti įrodymų tyrimą ir pasikviesti ekspertą.

Apeliacija S.Paulikui tąsyk buvo iš esmės sėkminga – kalėjimo terminas sutrumpintas iki 9 metų, kompensacijos dydis sumažintas iki 900 tūkst. litų. Kitaip tariant, pagal ankstesnį sprendimą šeimoms buvo priteista po milijoną litų neturtinės žalos. Apygardos teismas nusprendė, kad kiekvienai šeimai S.Paulikas turės sumokėti tik po 300 tūkst. litų.

Po tragedijos krito galvos

S.Pauliko sukelta tragedija sukrėtė visą Lietuvą ir netgi aukščiausius šalies vadovus.

Iš postų po šio įvykio pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius bei vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Iš tarnybos teko išeiti ir Skuodo rajono policijos komisariate dirbusiam tragedijos kaltininko broliui Giedriui, kai paaiškėjo, kad pastarasis padėjo S.Paulikui po avarijos slėptis viename uostamiesčio viešbučių.

S.Paulikas sėdi už grotų specialiuose pareigūnų pataisos namuose sostinės Sniego gatvėje. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min