Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 vasario 18d. 16:34

Skuodo greitosios pagalbos stotyje sprogo problemų pūlinys: darbuotojai sukilo prieš direktorę

Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Koronavirusu galimai užsikrėtęs asmuo atvežtas į Santaros klinikų infekcinių ligų kliniką

Praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga lankėsi Skuodo rajono savivaldybėje, kur susitiko su vietos politikais ir Skuodo ligoninės darbuotojais. Vienai iš Greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties specialisčių išsakius įstaigos skaudulius, kitą dieną ši esą sulaukė vadovės išpuolio. Po jo darbuotojai pačiai prireikė medikų pagalbos, skelbia profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Susitikime su ministru Skuodo GMP darbuotojai nerimavo dėl įstaigos finansavimo. Jų teigimu, darbuotojų atlyginimai yra beveik minimalaus dydžio.

Viena stoties darbuotoja taip pat atskleidė, kad jiems nėra mokami nei privalomi priedai, nei priedai už darbo patalpų valymą ar suteikiamos papildomos atostogos už darbo stažą. Darbuotojai už savo pinigus turi pirkti darbo drabužius, - rašo Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“.

Tai, kas buvo išsakyta, esą supykdė stoties direktorę Dalią Mažeikienė. Teigiama, kad kitą dieną po susitikimo ši užsipuolusi prabilusią darbuotoją – esą jai teks atsakyti už kiekvieną pasakytą žodį.

Sauliaus Tvirbuto / 15min nuotr./Greitoji medcinos pagalba
Sauliaus Tvirbuto / 15min nuotr./Greitoji medcinos pagalba

Kaip skelbia „Solidarumas“, po tokio nutikimo GMP darbuotoja pasijuto blogai – ji buvo skubiai paguldyta į Skuodo ligoninę, o kitą dieną dėl pablogėjusios būklės išvežta į Klaipėdos ligoninę.

Vasario 13 dieną visi stoties darbuotojai, išskyrus buhalterę, kreipėsi į vietos savivaldą informuodami, kad nuolat jaučia direktorės D.Mažeikienės psichologinį spaudimą. Šešiolika darbuotojų viešai jai reiškia nepasitikėjimą ir prašo atleisti iš pareigų.

Jei įstaigos vadovė elgėsi taip, (...) toks elgesys yra netinkamas. Mažų mažiausiai.

Be to, profesinė sąjunga skelbia, kad praėjusių metų rugpjūčio mėnesį ministro įsakymu buvo patvirtintas Greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo tvarkos aprašo pakeitimas, pagal kurį GMP paslaugų įkainiai gyventojams buvo padidinti vidutiniškai 9 proc. Po šio pakeitimo turėjo padidėti visų stoties darbuotojų atlygis, tačiau esą didesne alga gali pasidžiaugti tik direktorė ir buhalterė.

Kartu teigiama, kad įstaigoje dirbantys darbuotojai neturi darbo sutarčių.

Ministras nenuleidžia akių

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia besidomintis šia situacija, bet vadovės pasmerkti neskuba.

„Man pačiam asmeniškai labai įdomu, kaip viskas vyko iš tikrųjų, nes tai nutiko po mano susitikimo su medikų bendruomene. Jei įstaigos vadovė elgėsi taip, kaip aprašyta, ir pasikvietusi pas save išbarė darbuotoją už tai, kad šiame susitikime ji iškėlė opias ir skaudžias problemas, tai toks elgesys yra netinkamas. Mažų mažiausiai. Taip, darbuotoja iškėlė problemas, kurios mums nebuvo naujiena, nes yra žinomos, bandome jas spręsti, kiek galime“, – teigia ministras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurelijus Veryga

Jo teigimu, svarbu, kad medikų bendruomenė jaustųsi galinti kalbėti, kelti problemas ir siūlytų sprendimus. Tokiu atveju galima tikėtis pokyčių, kurie, anot ministro, „reikalingi kaip oras“.

„Ši istorija yra pavyzdys, kas gali nutikti, kai įstaigos vadovas yra nepatenkintas darbuotojų viešai išsakyta nuomone. Tai yra pavyzdys, kas gali nutikti išdrįsusiems kalbėti.

Kaip žinote, SAM atsisakė teisėsaugai suteikti informaciją apie tai, kas rašė anoniminį laišką mums dėl galimo mobingo vienoje Klaipėdos ligoninių. Tai kas nutiktų, jei šios įstaigos vadovas sužinotų, kurie konkrečiai įstaigos darbuotojai rašė anoniminį laišką SAM? Gal būtų dar liūdnesnės pasekmės?“ – samprotavo ministras.

Su Skuodo GMP direktore D.Mažeikiene 15min susisiekti nepavyko.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min