Dabar populiaru
Publikuota: 2010 liepos 22d. 09:57

Skurdžiausiai gyvenantiems žada kompensacijas už elektrą

Net ir kelių litų per mėnesį sąskaita už bendrųjų patalpų apšvietimą verčia ieškoti būdų, kaip būtų galima dar sutaupyti.
Ginos Kubiliūtės nuotr. / Elektros skaitikliai

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas ketvirtadienį surengtoje spaudos konferencijoje pranešė, kad svarstoma sudaryti galimybę skurdžiausiems gyventojams kompensuoti ne tik dalį mokesčių už šilumą, bet ir už elektros energiją.

Toks siūlymas, anot ministro, numatytas socialinės paramos koregavimų pakete, rudenį jį numatoma pristatyti Vyriausybei.

„Yra siūlymas kompensuoti dalį elektros energijos išlaidų, ko iki šiol nebuvo“, – teigė D.Jankauskas. Anot jo, kaip ir kompensacijos už šildymą, taip ir kompensacijos už elektrą bus skiriamos atsižvelgiant į žmonių socialinę padėtį – turimą turtą ir gaunamas pajamas.

„Galiu kol kas tik du skaičius pasakyti. Vienišam gyvenančiam žmogui būtų finansuojama 40 kWh, jei dviese gyvena – 60 kWh per mėnesį“, – sakė D.Jankauskas. Jis taip pat teigė, kad tokios kompensacijos galėtų būti mokamos visus metus.

Ministras negalėjo pasakyti, kokia dalis gyventojų gautų tokias kompensacijas ir kiek tokia naujovė pareikalautų biudžeto lėšų, esą kol kas yra tik „preliminarūs skaičiai“.

„Technikos dalykas, kaip būtų kompensuojama. Svarbiausia yra pasiekti politinį sutarimą“, – sakė D.Jankauskas. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min