Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 30d. 13:51

Skurstančius lietuvius maistu šelpiantis „Maisto bankas“ įsikūrė ir Kaune (nuotraukos)

Maisto bankas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nuo šiol „Maisto bankas“ turės savo sandėlį ir Kaune.

Antradienį Kaune oficialiai atidarytas labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ padalinys. Iki šiol laikinojoje sostinėje šio fondo filialo nebuvo.

Skurstančius gyventojus būtiniausiais maisto produktais aprūpinančios organizacijos atstovai planuoja, kad „Maisto banko“ padalinys Kaune per metus surinks ir socialiai remtiniems asmenims išdalins paramos maistu už daugiau nei 1,3 mln Lt.

Pasak „Maisto banko“ direktorės Deimantės Žebrauskaitės, Kaune atidarytas fondo padalinys maistu aprūpins ne tik miesto, bet ir aplinkinių rajonų skurstančius žmones. Laikinojoje sostinėje „Maisto bankas“ įsikūrė 160 kv. m. ploto sandėlyje Raudondvario plente, kuriame telpa ne mažiau nei 170 tonų maisto produktų.

Įsikurti Kaune padėjo rėmėjai

Sandėlio nuomą finansuoja bendrovė „City Service“. Šios įmonės lėšomis nuomojamas ir „Maisto banko“ biuras Kaune, veikiantis nuo 2010-ųjų pradžios.

„Anksčiau prisidėjome prie infrastruktūrinės „Maisto banko“ fondo plėtros Vilniuje ir Klaipėdoje. O šiemet sieksime, kad parama maistu pasiektų ir kuo daugiau vargstančių kauniečių“, – sakė „City Service“ Kauno padalinio vadovė Vida Naudžiūnienė.

Prie fondo atsiradimo Kaune prisidėjo ir bankas „Swedbank“, skyręs 60 tūkst. litų.

„Paskaičiavome, kad 1 litas, investuotas į „Maisto banko“ plėtrą Kaune, atneš 21 lito vertės paramą maistu jo gavėjams“, – sakė „Swedbank“ Kauno filialo valdytoja Kristina Žališkevičienė. Pasak jos, jų bankas su „Maisto banku“ ketina bendradarbiauti ir kitaip: ketinama į savanorišką veiklą įtraukti „Swedbank“ darbuotojus. Ką jie galės nuveikti skurstančiųjų labui, kol kas neaišku. Tačiau pasiūlymą prisidėti „Maisto banko“ atstovai priėmė su džiaugsmu.

Maisto paketus platino per NVO

Kaune veiklą pradedantis „Maisto bankas“ iki šiol skurstantiems kauniečiams skirtus maisto paketus platino per nevyriausybines organizacijas (NVO). Kurį laiką taip bus daroma ir toliau, tačiau nuo 2011 metų planuojama maistą pradėti dalinti tik tiesiogiai. Taip, kaip šiuo metu jau daroma Vilniuje, Klaipėdoje ir Panevėžyje, kur veikia „Maisto banko“ padaliniai.

Fondo duomenimis, šiuo metu Kaune gyvena maždaug 17 tūkst. sunkiai besiverčiančių žmonių, kuriems reikia paramos maistu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min