TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Škvalo padariniai miškuose bus šalinami sparčiau

Audros nuniokota Lietuva
PAGD nuotr. / Audros nuniokota Lietuva
Šaltinis: 15min
0
A A

Sprendžiant škvalo padarinių miškuose problemas, skubos tvarka supaprastinti administraciniai reikalavimai, stiprinamos policijos bei Aplinkos ministerijos regioninių tarnybų pajėgos, raginama įrengti įspėjamuosius ženklus vėtros nuniokotuose miškuose.

Ministro pirmininko tarnybos pranešime spaudai teigiama, kad apie privačių ir valstybinių miškų tvarkymo problemas bei jų sprendimo būdus kalbėjo Ministro Pirmininko pavedimu surengtame tarpžinybiniame susitikime susirinkę Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA), Savivaldybių asociacijos, Policijos departamento, Generalinės miškų urėdijos, Aplinkos, Susisiekimo ministerijų atstovai.

Šiuo metu škvalo padarinių likvidavimą privačiuose miškuose apsunkina galiojančios griežtos administracinės procedūros bei reikalavimai. Medieną būtina sutvarkyti kaip įmanoma greičiau, nes nesutvarkytų vėjavartų ir vėjalaužų medienos kokybė sparčiai blogėja ir vertė krinta, be to, kyla rizika nesutvarkytuose miškuose išplisti miško kenkėjams

Šiuo metu škvalo padarinių likvidavimą privačiuose miškuose apsunkina galiojančios griežtos  administracinės procedūros bei reikalavimai. Medieną būtina sutvarkyti kaip įmanoma greičiau, nes nesutvarkytų vėjavartų ir vėjalaužų medienos kokybė sparčiai blogėja ir vertė krinta, be to, kyla rizika nesutvarkytuose miškuose išplisti miško kenkėjams. „Būtina kaip galima skubiau užtikrinti sklandesnį škvalo padarinių likvidavimą miškuose“, – susitikimo metu pabrėžė Ministro Pirmininko kancleris Deividas Matulionis.

Skubos tvarka Vyriausybės posėdyje buvo priimtas Aplinkos ministerijos inicijuotas Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatų pakeitimas, kuriuo supaprastintos administracinės procedūros, taikomos norint vykdyti su škvalo pažeistų miškų sutvarkymu susijusius sanitarinius miško kirtimus. Pakeitimu nustatyta, jog vietoje privalomų leidimų kirsti mišką stichinių nelaimių miškuose atvejais pakaks išankstinio pranešimo apie ketinimą kirsti mišką, o kirsti sausuolius, vėjavartas ar vėjalaužas bus galima be leidimo ar pranešimo.   

Susitikime sutarta, jog Susisiekimo ministerija išimties tvarka leis sandėliuoti medieną  nukentėjusių savivaldybių pakelėse – audros padarinių likvidavimo vietose laikinai bus panaikintas draudimas medieną sandėliuoti pakelėse, šalia kelio juostos, tačiau ne grioviuose ir ne greta magistralinių kelių. Planuojama, kad toks leidimas galios iki kitų metų balandžio 1 dienos.

Siekiant užkirsti kelią medienos grobstymams ir vagystėms, nuo škvalo nukentėjusių savivaldybių – Alytaus, Kaišiadorių, Kauno, Prienų, Švenčionių, Trakų ir Varėnos – teritorijoje jau sustiprintos policijos pareigūnų bei Aplinkos ministerijos regioninių tarnybų pajėgos, tikrinant medienos įsigijimo bei transportavimo teisėtumą.

Nukentėjusios savivaldybės paragintos geranoriškai bendradarbiaujant su miškų urėdijomis ir miškų savininkais informuoti visuomenę apie susidariusią sudėtingą ir pavojingą situaciją, apie įvestus draudimus pašaliečiams lankytis škvalo nuniokotuose miškuose, įrengiant įspėjamuosius skelbimus pavojingose vietovėse. Šios savivaldybės taip pat paragintos paspartinti leidimų išdavimą negabaritinėms priemonėms, gabenančioms miško kirtimo ir tvarkymo techniką.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min