Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skylė Vilniaus biudžete nesitraukia

Miesto finansų departamento vadovas E.Kačkus tikina suprantąs verslo padėtį, tačiau siūlo NT mokesčio tarifo mieste nemažinti, nes priešingu atveju, miesto ižde atsivertų skylė.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Anot E.Kačkaus, rudeninės biudžeto surinkimo prognozės – liūdnos. Metus miestas baigs su maždaug 50 mln. Lt skyle biudžete.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Šių metų pradžioje patvirtinusi beveik 1,3 mlrd. Lt biudžetą Vilniaus miesto taryba ne kartą turėjo jį koreguoti ir mažinti išlaidas. Pirmajame rudens tarybos posėdyje rugsėjo 8-ąją ketinama miesto biudžeto lėšas dar kartą perskirstyti.

Sostinės vadovai dar vasaros viduryje gyrėsi suvaldę krizę ir pereinantys nuo „išgyvenimo“ prie „gyvenimo“ strategijos. Tačiau atėjus rugsėjui nuotaikos ne tokios optimistinės. Savivaldybės Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktorius Edmundas Kačkus neslėpė, kad šiuo metu biudžeto surinkimas nedžiugina.

50 mln. Lt skylė

„Miesto biudžete šiuo metu trūksta apie 50 mln. Lt planuotų pajamų. Ši suma kiekvieną dieną svyruoja, tačiau skirtumas būna tik apie 3 mln. Lt. – sakė E.Kačkus. – Tikėtina, kad metus pabaigsime su panašia skola, kokia yra dabar.“

Vis dėlto kai kurios sritys, labiausiai kentėjusios dėl biudžeto karpymo, rudenį gali tikėtis didesnių dotacijų. Anot E.Kačkaus, perskirstant biudžeto lėšas papildomai apie 17 mln. Lt yra numatoma skirti miestui tvarkyti. „Šie pinigai bus skirti gatvių ir kitoms miesto tvarkymo reikmėms. Taip pat planuojame skirti daugiau lėšų kultūrai, sportui“, – sakė Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktorius.

Prasčiausiai sekasi surinkti gyventojų pajamų mokestį, o šios lėšos sudaro net apie 70 proc. visų pajamų. „Vilniuje turime daug įvairių valstybinių institucijų, biudžetinių įstaigų, kurių darbuotojai moka gyventojų pajamų mokestį. Tačiau mažėja atlyginimai, mažėja ir mokamų mokesčių dalis“, – sakė E.Kačkus.

Jo tvirtinimu, savivaldybė daryti įtaką biudžeto surinkimui gali tik iš dalies, pritraukdama investuotojus, kurdama naujas darbo vietas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min