-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 12 21

Slenkstis Nacionalinio stadiono statyboms – galimybių studija

Vyriausybė kol kas nežada skirti Vilniaus savivaldybės prašomų 15 mln. litų Nacionalinio stadiono statyboms. Ministrų kabineto atstovai mano, kad prieš tai reikia atlikti galimybių studiją ir nuspręsti, ar sporto kompleksą Šeškinėje apskritai verta statyti.
Premjeras Andrius Kubilius
Premjeras Andrius Kubilius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Sostinės vadovai pirmadienį Vilniaus savivaldybėje priėmė į išvažiuojamąjį Vyriausybės posėdį susirinkusius Vyriausybės narius ir pažėrė savo pageidavimų. Vyriausybės buvo paprašyta skirti 15 mln. Lt Šeškinėje statomam Nacionaliniam stadionui konservuoti. Šios lėšos esą būtinos, kad būtų išsaugotos stadiono konstrukcijos, kurios jau kainavo 100 mln. Lt.

Tačiau Vyriausybės nariai mano, kad bet kokius sprendimus dėl šių statybų bus galima priimti tik atlikus galimybių studiją. Pasak premjero Andriaus Kubiliaus, ji turėtų atsakyti į du esminius klausimus: ar statybas dabartinėje vietoje apskritai verta tęsti ir ar galima įgyvendinti šį projektą viešosios ir privačios partnerystės būdu. „Gal pasirodys, kad geriau viską išardyti ir statyti stadioną visiškai kitoje vietoje“,  – kalbėjo premjeras.

Per Vyriausybės posėdį užsiminta, kad galimybių studija galėtų kainuoti apie milijoną litų. Tačiau po posėdžio finansų ministrė Ingrida Šimonytė spėjo, kad tai „orientacinė suma“. Anot jos, tikslesnę studijos kainą galėtų nurodyti Ūkio ministerijos atstovai, tačiau ministrė minėjo, jog reikiama suma turėtų siekti šimtus tūkstančių litų. Tiek lėšų Vyriausybė esą galėtų skirti. Tačiau I.Šimonytė taip pat pakartojo, jog dėl pačių statybų finansavimo bus sprendžiama tik išanalizavus galimybių studijos rezultatus.

Nacionalinis stadionas Šeškinėje pradėtas statyti 1987 metais, tačiau darbai sustojo. Po dviejų dešimtmečių projektą atgaivino partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovaujama sostinės valdžia. Tačiau tuometė Vyriausybė vietoj žadėtų 200 mln. Lt skyrė 100 mln. Lt. Todėl 2008 metais statybos vėl buvo sustabdytos. Lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad sutartis su statybų rangove „Veikme“ buvo niekinė ir negaliojanti. Dabartiniai Vilniaus savivaldybės vadovai mano, kad stadioną pavyktų pastatyti tik pritraukus privatų investuotoją.

Preliminariai skaičiuojama, kad baigti jau daugiau nei 20 metų niekaip nepastatomą stadioną, gali kainuoti dar 300 mln. Lt. Tikrąją kainą lemtų konkursas, kurio metu būtų atrinkti galimi investuotojai ir statybų vykdytojai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius