Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Slidininkai jau laukiami ant Liepkalnio kalno

Liepkalnio slidinėjimo trąsa
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Trumpiausia Liepkalnio slidinėjimo trąsa jau paruošta slidininkams.
Šaltinis: 15min
0
A A

Slidinėjimo entuziastai jau gali traukti slides – nuo trečiadienio viena trasa pradeda veikti Vilniaus Liepkalnyje. Tiesa, kol kas sniego pagaminta tik pačiai trumpiausiai trasai, vadinamai „varlinuku“.

Antradienio vidurdienį Liepkalnyje dūzgė technika. Iš pradžių patrankos šaudė sniegą, vėliau jis buvo lyginamas ir ruošiama trasa slidininkams.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Romualdas Glazauskas
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Romualdas Glazauskas

Anot vieno Liepkalnio slidinėjimo trasas prižiūrinčios bendrovės „Žiemos trasa“ vadovų Romualdo Glazausko, trasos jau buvo paruoštos slidininkams, tačiau pradėjo lyti ir sniegas ištirpo. Dabar to paties darbo imamasi antrą kartą. Sezono pradžią sužlugdė žiemos pramogų mėgėjams nepalankūs orai.

„Sinoptikai sako, kad lauke yra 4 laipsniai šalčio, bet kompiuteris, kuris yra sumontuotas pas mus, rodos tik 2,2 laipsnius. Esant tokiai temperatūrai jungti sniego patranką tėra vandens ir elektros gadinimas. Tam, kad sniego gaminimo mašina dirbtų pilnu tempu, reikia 8 laipsnių šalčio“, – teigė R.Glazauskas.

Kol kas sniego pagaminta tik tiek, kiek užtenka trumpiausiai trasai, patrankos dirba minimaliu režimu ir jų pagaminamas sniego kiekis keturis kartus mažesnis, negu galėtų būti oro temperatūrai atšalus iki 8 laipsnių šalčio. Kitos penkios trasos laukia savo eilės.

„Mažoji mūsų trasa yra tik apie 30 metrų trumpesnė, negu ilgiausia trasa Anykščiuose. Daug kas giria Anykščius, bet jie turi tik vieną nusileidimą, kuris 30 metrų ilgesnė, negu mūsų „varlinukas“. O mes turime ne vieną tokią trasą. Tačiau esant tokiai temperatūrai, tokiam klimatui, norai turėti visas veikiančias trasas yra per dideli“, – sakė R.Glazauskas.

Trečiadienį šia trasa jau galės naudotis slidžių ir snieglenčių mėgėjai, o „Žiemos trasos“ darbuotojai imsis kitų trasų. „Jeigu oro sąlygos leis... Bet jau penktadienį, labai gaila, žada šiltesnį orą, teks ir vėl stabdyti darbą“, – apgailestavo R.Glazauskas.

Juliaus Kalinsko/15 minučių nuotr./Liepkalnio slidinėjimo trąsa
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Kitos Liepkalnio slidinėjimo trąsos savo eilės dar laukia.

Lietuvoje aukštų kalnų nėra, tačiau slidinėjimo trasas be Vilniaus yra įsirengę Anykščiai, Alytus, Birštonas, Vilkaviškis, gilias tradicijas turi ir žiemos sporto centras Ignalinoje. Druskininkuose pernai atidarytas ištisus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas „Snow Arena“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min