Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Šlovės laboratorija“ skelbia mokslo talentų paiešką

Šlovės laboratorija
Kęstučio Kurieniaus nuotr. / Šlovės laboratorija
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarptautinis konkursas „Šlovės laboratorija“ skelbia mokslo talentų paiešką ir kviečia dalyvauti projekto dalyvių atrankoje.

Lietuvoje jau antrus metus rengiamas konkursas siekia patraukti mokslo idėjomis viešai norinčius pasidalinti tiksliųjų ir gamtos mokslų studentus, dėstytojus bei mokytojus ir meta jiems iššūkį: ar sugebėtų sudėtingą mokslinį klausimą atskleisti taip, kad suprastų kiekvienas?

Trys minutės – tokia svarbiausia „Šlovės laboratorijos“ sąlyga. Per šį laiką Lietuvos mokslo talentai turės kuo įdomiau ir suprantamiau pristatyti savo tyrinėjamą problemą, teoriją ar išradimą. Dalyvių kalbos bus vertinamos kompetentingų žiūri narių, o praėję dalyvių atranką, jie turės galimybę gebėjimus tobulinti komunikacijos ir viešo kalbėjimo kursuose, kuriuos ves patyrę Jungtinės Karalystės ir Lietuvos viešo kalbėjimo ekspertai. Konkurso finalas vyks gegužės mėnesį Vilniuje.

Dalyvių atranka vyks balandžio 25 d. Kaune Lietuvos energetikos institute ir balandžio 28 d. VšĮ Saulėtekio slėnyje, Vilniuje.

Pasak renginį organizuojančios Britų tarybos projektų vadovės Lietuvoje Danguolės Kiznienės, svarbu apie mokslą kalbėti viešai – išėjus iš saugios universiteto ar mokslo bendruomenės aplinkos, kurioje visus vienija panaši mokslinė terminija.

„Tikras išbandymas mokslo talentui – papasakoti apie savo tyrinėjimus visiems suprantamu būdu. Manome, kad Lietuvoje įkvepiančių kalbėtojų mokslo temomis yra ne vienas. Bene svarbiausias projekto tikslas ir yra atrasti mokslininkų, gebančių originaliai skleisti savo šalyje mokslo idėjas“, – sakė D. Kiznienė.

Dalyvių atranka vyks balandžio 25 d. Kaune Lietuvos energetikos institute ir balandžio 28 d. VšĮ Saulėtekio slėnyje, Vilniuje. Norintys dalyvauti atrankoje kviečiami registruotis iki balandžio 24 d. Britų tarybos interneto svetainėje. Konkurso dalyviai gali būti ne jaunesni kaip nei 18 m. amžiaus, šiuo metu studijuojantys arba dirbantys mokslo, technologijų, inžinerijos ar matematikos srityje, ypač kviečiami dalyvauti – šių sričių mokytojai.

Pernai į konkurso finalą patekę dalyviai trijų minučių kalboje pasakojo apie tokius mokslo stebuklus kaip biokonversija, šnekantys neuronai ir aiškino, kaip geologija keičia požiūrį į pasaulį. Daugiausia tarp pirmojo konkurso finalistų tąsyk buvo biochemikų ir fizikų, du gamtos mokslų studentai ir vienas matematikas.

VIDEO: Sloves laboratorija.mpeg

Didžiulio susidomėjimo pasaulyje sulaukiantis konkursas prasidėjo 2005 metais Jungtinėje Karalystėje, Čeltenhemo mokslo festivalyje. Šiuo metu konkursas rengiamas jau beveik dvidešimtyje valstybių, tarp kurių Austrija, Graikija, Izraelis, Vokietija, Honkongas, Marokas ir Egiptas.

Projekto iniciatorius Lietuvoje – Britų taryba Lietuvoje. Projekto draugas – Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Daugiau informacijos apie projektą – interneto svetainėje www.britishcouncil.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Laboratorija
Parašykite atsiliepimą apie 15min