Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Smarvė kamuos dar metus

Ekskursija po „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklą
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ekskursija po „Vilniaus vandenų“ nuotekų valyklą
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Netoli nuotekų valyklos gyvenantys vilniečiai langų praverti negalės dar metus – tik tuomet turėtų visiškai išnykti nuo sukaupto dumblo sklindanti smarvė. Situacija pagerėti turėtų jau šią liepą, kai pradės veikti dumblo pūdymo tankai.

„Kaip nepagalvojo, kai statė, kad už miesto reikėjo statyti“, – piktinosi į nuotekų valyklą atvykusi garbingo amžiaus moteris. Ji, kartu su keliolika kitų nemalonaus kvapo kamuojamų vilniečių nusprendė pasižiūrėti, kaip vyksta dumblo apdorojimo įrenginių statyba ir paklausti, kada dvoko nebeliks.

Dalį dumblo pasiima ūkininkai

Gyventojus pasitiko bendrovės „Vilniaus vandenys“ Gamybos padalinio nuotekų valyklos vadovas Vidmantas Puodžiūnas, parodęs gyventojams vandens valymo įrenginius ir atsakęs į jų klausimus.

Anot V.Puodžiūno, nuo dumblo sklindantis kvapas visiškai turėtų išnykti jau kitų metų viduryje, kai bus baigti dumblo apdorojimo įrenginių statymo darbai. Įrenginių ir darbų kaina viršija 170 mln. Lt, daugiau nei pusė pinigų skirta iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo. Prabilus apie ES pinigus, pasigirdo kelių gyventojų pasipiktinimas, esą tie pinigai greičiausiai bus iššvaistyti, dėl to kvapas ir nenyksta.

Per dieną atlikus įvairius vandens valymo darbus susirenka apie 180 tonų dumblo. Pusę jų pasiima ūkininkai ir juo tręšia aukus. Tačiau kita dalis kaupiasi  – jos imti nenorima dėl iki galo neištirto poveikio laukams ir augmenijai.

Linksmino žmones

Liepą turėtų pradėti veikti tankai, kuriuose pūdant dumblą bus išgaunamos biodujos. Dėl to palaipsniui dings nuo valyklos sklindantis kvapas. Tačiau visiškai smarvė išnykti turėtų tik maždaug po metų, kuomet bus pabaigti visi darbai ir supūdytos visos dumblo atsargos.

„Problema pakankamai sena, kankinanti ne tik lazdyniečius, bet ir kitų aplinkinių rajonų gyventojus. Mums jau valdžia seniai žada išspręsti šitą dalyką, dumblo smarvę panaikinti. Ar realiai bus tas padaryta, mes pamatysim“, – „15min“ sakė Lazdynų bendruomenės savivaldijos tarybos narys Gediminas Gemskis.

Vilniaus savivaldybės tarybos narys, buvęs Lazdynų mikrorajono seniūnas Algis Strelčiūnas vizito po nuotekų valyklą metu bandė linksminti žmones teigdamas, kad jau tikrai greitai išnyks juos taip ilgai kamavęs dvokas.

„Jie („Vilniaus vandenys“) sako, kad baigus šį procesą kvapas išnyks. Žinoma, tas kvapas turėtų išnykti gal po mėnesio, iš pradžių tas susikaupęs dumblas bus sudorojamas. Po to jau naujai patenkantis dumblas bus tvarkomas. Džiaukimės, kad tankai jau liepą veiks“, – „15min“ sakė A.Strelčiūnas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min