Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 4d. 21:15

Smarvės Klaipėdoje tyrėjai paaiškino, kodėl nepaima mėginių

Klaipėdos senamiestis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Klaipėda

Smarvės tyrėjai neatsigina klaipėdiečių skambučių. Nuo šių metų pavasario iki kitų metų spalio jie įsipareigoję iš viso ištirti 30 kvapų taršos atvejų, tad tam, kad iškvietimai nebūtų išnaudoti anksčiau, mėginių skaičius paskirstytas mėnesiais. Tačiau prašančiųjų ištirti sklindančią smarvę tik daugėja, tad specialistai tikina nebeturintys galimybių iš karto reaguoti.

„Vakarų ekspresas“ lapkričio mėnesį jau rašė apie situaciją, kai Vitės bendruomenės asociacijos valdybos pirmininkas Ruslanas Schneiderat pranešė apie tai, kad nepaisant to, jog Klaipėdoje tuo metu tvyrojo smarvė, kvapus matuojanti bendrovė „Estonian, Latvian and Lithuanian Environment“ pritrūko mėginių ir daugiau kvapų matavimų tą mėnesį nebeatliks.

Pasirodo, panaši situacija susidarė ir gruodį.

„Norėčiau informuoti, kad penktadienį turėjome dar vieną iškvietimą į šiaurinę miesto dalį. Jo metu buvo panaudoti antrojo iškvietimo, numatyto gruodžio mėnesiui, sorbentai. Taigi, daugiau iškvietimų kol kas ištirti negalime. Sausio mėnesiui numatyti sorbentai turėtų atkeliauti prieš Kalėdas. Taigi, esant poreikiui, galėsime paimti mėginius ir anksčiau“, – gruodžio pradžioje „Estonian, Latvian and Lithuanian Environment“ atstovės Rūtos Kurienės laišką paviešino R.Schneiderat.

R.Kurienė dienraščiui teigė, kad žiemos mėnesiais, kai kvapų sklaida yra mažiau intensyvesnė, numatytas ir mažesnis mėginių skaičius – vos 2 per mėnesį. „Didesnis mėginių skaičius numatytas vasaros laikotarpiui“, – teigė R.Kurienė.

Tačiau, anot jos, lapkritį specialistams kvapų taršą teko matuoti net 4 kartus. Esą to papildomai paprašė Savivaldybė. Taigi, buvo panaudoti ir gruodžio mėnesiui numatyti sorbentai – medžiagos, sugeriančios kvapus.

„Jau kreipėmės į laboratoriją, kad šiek tiek anksčiau atsiųstų mums sausio mėnesio tyrimams numatytus sorbentus. Reikalui esant antroje gruodžio pusėje jau galėsime vėl imti mėginius, jei Savivaldybė tokį pageidavimą išreikštų“, – aiškino R.Kurienė.

Kol kas, teigė ji, gruodžio mėnesį iškvietimų nebuvo, tačiau, net jei jų ir būtų, nėra techninių galimybių paimti mėginių.

„Sorbentai yra senstantis dalykas. Negalime jų užsisakyti į priekį, nes jie turi galiojimo laiką“, – paaiškino ji.

Iš viso tyrimo metu iš 30 kvapų taršos matavimo atvejų kol kas ištirti 14. Visa sutarties su kvapų tyrėjais kaina siekia apie 191 tūkst. eurų.

Vakarų ekspresas
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min