Dabar populiaru
Publikuota: 2012 birželio 21d. 13:02

Britų ekspertas Michaelas Mainelli mokys lietuvius iš žuvies kainos suvokti ekonomiką

Prekyboje ne itin dažna žuvis ungurys Jūros šventėje kainavo 120 Lt.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Prekyboje ne itin dažna žuvis ungurys Jūros šventėje kainavo 120 Lt.

Kaip įveikti nestabilią finansų rinką, kodėl reikia stabilizuoti išteklių naudojimą ir kaip gyventi pavojingai nepastovioje ekosistemoje, liepą Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime pasakos Londone veikiančio komercinio smegenų centro (think tank) „Z/Yen“ įkūrėjas ir vadovas prof. Michaelas Mainelli.

„Ne aplinkybės per daug sudėtingos, o mūsų sprendimai per paprasti ir dažnai klaidingi“, – organizatorių pranešime cituojamas ekspertas.

Remdamasis kvantinės fizikos mokslininkų sukurtais modeliais, pranešime „Žuvies kaina“ jis kalbės apie keturių srovių pasirinkimą, ekonomiką, sistemas ir evoliuciją. Profesorius unikaliai analizuoja opiausias pasaulio problemas – tvarumą, pasaulinį atšilimą, nekontroliuojamą, besaikę žvejybą ir gyventojų perteklių.

Michaelas Mainelli
Michaelas Mainelli

M.Mainelli yra Londono Gresham koledžo komercijos mokslų profesorius emeritas ir mokslinis bendradarbis, Londono ekonomikos mokyklos profesorius. Jis sukūrė pasaulinius finansų centrų ir intelektinės nuosavybės indeksus bei yra vienas pirmųjų visuotinių duomenų apsaugos bazių kūrėjų. „Z/Yen“ rūpinasi visuomenės pažanga per geresnį finansų valdymą ir technologijas.

Susitikime kartu su žymiais pranešėjais ir garsiais mokslininkais bus kalbama apie mokslininkų potencialo išnaudojimą, investicijas į medikus, kam tarnauja mokslas ir kas stabdo jo raidą. Kartu su Šveicarijos bioinformatikos instituto mokslininku Jonu Cicėnu bus galima padiskutuoti, ar medicinos laimėjimai pasiekia eilinius žmones.

Su akademinio pasaulio atstovais, švietimo ir mokslo ministru Gintaru Steponavičiumi, jaunimo lyderiais bus kuriama aukštojo mokslo vizija. Politologas Tomas Janeliūnas žada analizuoti, ar aukštajam mokslui reikia evoliucijos, ar revoliucijos.

Liepos 12–15 dienomis vyksiantį susitikimą organizuoja Pasaulio lietuvių jaunimo sąjunga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

03:16
03:00
03:38

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min