Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Smiltynėje pasodinti keli tūkstančiai medelių

Medelių sodinimo talkos Smiltynėje akimirka.
Gyčio Skučo nuotr. / Medelių sodinimo talkos Smiltynėje akimirka.
Šaltinis: 15min
0
A A

Trečiadienį nemenkos moksleivių, studentų ir kitų aktyvių žmonių pajėgos iš peties dirbo Smiltynėje: ten pasodino 7 tūkst. medelių, sutvirtino kopagūbrį ir rinko šiukšles.

Medelių sodinimo akcijoje, pavadintoje „Mes – už gamtą“, dalyvavo net 350 žmonių: Klaipėdos mokyklų moksleiviai, studentai ir kiti aktyvūs piliečiai, panorę prisidėti prie gamtos saugojimo. Ši akcija – tai Socialinių mokslų kolegijos ir Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro įgyvendinamo projekto „Plataus masto visuomenės informavimo kampaniją „Atgal į Gamtą! Gyvenkime taip, kad nekenktumėm aplinkai“ dalis. Medelių sodinukus skyrė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija.

Pasak vienos iš akcijos sumanytojų, Socialinių mokslų kolegijos marketingo skyriaus vadovės Lauros Jančytės, per pirmąsias registracijos dienas, savo norą dalyvauti medelių sodinimo talkoje pareiškė 200 žmonių, tačiau dalyvių atsirado beveik dvigubai daugiau. „Nusprendėme nestabdyti to entuziazmo ir tęsėme registraciją dalyvių skaičiui perkopus 200. Kreipėmės į Kuršių nerijos nacionalinio parko direkciją ir prašėme duoti daugiau darbo“, – pasakojo L.Jančytė.

Gausi talkininkų komanda 9 val. ryte kėlėsi į Smiltynę specialiu „Smiltynės perkėlos“ skirtu kelto reisu ir medelius sodino iki 13 val. popiet. Iš viso buvo apsodintas daugiau nei 2 hektarų plotas. „Medelius sodinome nuo Naujosios perkėlos 300 metrų vieno hektaro plote, kita grupė važiavo už trijų kilometrų. Kaip sodinti medelius pamokė Kuršių nerijos nacionalinio parko girininkai. Stipriausi dalyviai vyrai, kurių buvo apie 50, tvarkė kopagūbrį pagal jūrą: vilko nukirstas dideles pušis ir tvirtino jomis kopas, kad neslinktų smėlis, baigę darbus dalyviai rinko šiukšles“, – sakė L.Jančytė.

Po darbų išalkę dalyviai buvo vaišinami kolegijos valgykloje virta koše, pagardinta dešrelėmis. L.Jančytės teigimu, rudenį planuojama vėl pagelbėti parko direkcijai ir pasodintus medelius apsaugoti nuo laukinių gyvūnų. Vakare visi dalyvavusieji medelių sodinimo akcijoje ketina rinktis Vytauto Didžiojo gimnazijoje, kurioje specialiai jiems koncertuos grupės „Pikaso“ ir „Junior“.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min