Dabar populiaru
Publikuota: 2012 gruodžio 7d. 11:28

Smiltynės kopagūbris papildomai sutvirtinamas smėliu

Tvirtinimo vieta ties kopgaliu.
Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos nuotr. / Tvirtinimo vieta ties kopgaliu.

Šiuo metu yra vykdomi Lietuvos jūrų muziejaus lauko delfinariumo rekonstrukcijos darbai. Darbų metu kasamas gruntas naujiems baseinams. Iškastą švarų, smulkų smėlį planuojama panaudoti pajūrio apsauginio kopagūbrio ties uosto vartais sutvirtinimui.

Lietuvos jūrų muziejuje lauko delfinariumo rekonstrukcijos darbus vykdantys rangovai UAB „Kortas“ ir UAB „Vaidva“ savo technine įranga į pajūrį atveš apie 3 tūkst. kub. m iškasto smėlio, kuris bus panaudotas kopagūbrio sutvirtinimui. Į pajūrį bus vežamas tik švarus, smulkus (frakcijos 0,25-0,1 mm sudaro daugiau kaip 50 procentų) smėlis.

Planuojama sutvarkyti apie 150 metrų apsauginio pajūrio kopagūbrio ties Kopgaliu, nes būtent šiame ruože smėlio pylimas yra labiausiai apgadintas ir nukentėjęs nuo audrų. Tikimasi, kad sutvirtintas kopagūbris sudarys kliūtį smėliui patekti į uosto kanalą. 

Kopagūbrio tvarkymo darbai bus pradėti vykdyti 2012 metų gruodžio mėnesio antrąją savaitę. Smėlio transportavimas ir panaudojimas kopagūbrio tvirtinimui suderintas su  Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos departamentu ir mokslininkais.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min