Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

ŠMM pasiryžusi pažaboti korupciją darželiuose

Darželiuose dėl šalčių vaikų neapmažėjo.
Darželis
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiuo metu šalyje yra apie 20 tūkst. nepatenkintų prašymų priimti vaikus į darželius. Pasak švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus, ministerija jau šių metų pradžioje ėmėsi pastangų, kad būtų padidintas ikimokyklinio ugdymo prieinamumas ir tokiu žingsniu pažabota korupcija darželiuose.

„Dar metų pradžioje ėmėmės sisteminių pastangų didinant ikimokyklinio ugdymo pasirinkimą ir prieinamumą. Sveikatos apsaugos ministerija supaprastino higienos normas, nuo kitų metų įvedamas keturių valandų ikimokyklinis krepšelis, bus finansuojamos tiek savivaldybės, tiek privačios ikimokyklinio ugdymo įstaigos“, – antradienį po susitikimo su šalies prezidente Dalia Grybauskaite žurnalistams sakė G.Steponavičius.

Pasak jo, šiuo metu darželius šalyje lanko 56 proc. ikimokyklinio amžiaus vaikų. G.Steponavičius taip pat pabrėžė, kad miestuose situacija žymiai geresnė: čia darželius lanko per 75 proc. vaikų, tuo tarpu kaimuose – šiek tiek daugiau nei 20 proc.

Tai, kad ikimokyklinio švietimo srityje yra daugybė problemų, per minėtą susitikimą išsakė šalies vadovė. „Vaikų darželių prieinamumas labai menkas, ypač didesniuose miestuose, kur patekti į juos yra milžiniška problema. Prezidentė pabrėžė, kad tai ne tik darželio prieinamumo klausimas, bet ir automatiškai per tai užkoduota korupcijos problema. Ne paslaptis, kad dažnai iš tėvelių, norinčių, kad vaikas patektų į darželį, arba reikalaujama, arba jie patys priversti elgtis ne taip, kaip derėtų“, – prezidentės nuomonę žurnalistams perdavė jos atstovas spaudai Linas Balsys.

Jis taip pat sakė, kad per susitikimą prezidentė D.Grybauskaitė iškėlė ir su ministru aptarė keletą idėjų. „Pavyzdžiui, kodėl negalėtų būti dienos centrų arba kodėl negalėtų būti supaprastinta darželių privačios iniciatyvos kūrimo tvarka. Kad žmonėms, norintiems, galintiems ir mokantiems dirbti su vaikais, būtų sudarytos deramos sąlygos galbūt net ir savo privačiuose namuose turėti nedideles vaikučių grupeles, kad tai būtų legalu, oficialu, mokant mokesčius“, – dėstė L.Balsys.

Atsakydamas į tai, G.Steponavičius teigė, kad ministerija „ruošiasi į talką norintiems pradėti ikimokyklinės priežiūros veiklą pasiūlyti įvairių supaprastintų ugdymo modulių formų“. „Per artimiausius vienus dvejus metus tokiomis pastangomis dalis nelegalių darželių būtų ištraukti į dienos šviesą ir gerokai padidintas darželių prieinamumas“, – ministerijos veiksmus aiškino G.Steponavičius.

Jis taip pat pasakojo apie ŠMM pradedamą nemokamą konsultacijų liniją, į kurią paskambinusiems bus paprastai ir aiškiai paaiškinta, kokie būtiniausi žingsniai norint steigti darželį. Be to, kaip sakė G.Steponavičius, šiuo metu vyksta ir intensyvus dialogas su Aplinkos ministerija dėl pastatų paskirties keitimo. „Pavyzdžiui, Vilniuje, Perkūnkiemyje, stovi tušti biuro komercinės paskirties pastatai. Juose, pirmame aukšte, be jokių problemų Švedijos ar kitų šalių patirtimi galėtų veikti darželiai ir tam nereikėtų jokių papildomų valstybės lėšų. Kliuviniai kol kas yra formalūs reikalavimai, nes paskirties keitimas yra gana sudėtinga procedūra. Tai dar vienas akmenėlis, kurį turėsime iki galo iškasti“, – sakė ministras.

Ministras pabrėžė, kad su korupcija bus kovojama „per darželių pasiūlos didinimą“, bet pripažino, jog „tai pats tiesiausias, nors ne greičiausias kelias“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min