Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2016 05 12 /13:41

Smūgis liberalams: Eligijų Masiulį STT įtaria paėmus 100 tūkst. eurų kyšį iš „MG Baltic“ vadovų

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kyšininkavimo, papirkimo ir prekybos poveikiu stambiu mastu. Tyrimo centre – Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis ir koncerno „MG Baltic“ vadovai.
Eligijus Masiulis ir Darius Mockus
Eligijus Masiulis ir Darius Mockus / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Šiuo metu ikiteisminiame tyrime turimi duomenys leidžia įtarti, kad galimai vieno verslo koncerno atstovai už politinės partijos veikimą jų naudai perdavė itin stambaus masto kyšį (apie 100 000 eurų) Seimo nariui Eligijui Masiuliui, praneša STT. Tyrimas dėl šios nusikalstamos veikos pradėtas šiemet.

Ši žinia Liberalų sąjūdžiui – tarsi smūgis žemiau juostos, nes partijos lyderiai iki šiol neturėjo problemų su teisėsauga, o liberalai buvo vieni iš artėjančių Seimo rinkimų favoritų.

Įtariamas kyšis – iš Dariaus Mockaus koncerno

STT patvirtina, kad E.Masiulį galimai papirkęs koncernas – vieno turtingiausių Lietuvos žmonių Dariaus Mockaus vadovaujamas „MG Baltic“.

„Galiu patvirtinti“, – BNS sakė STT atstovas spaudai Ruslanas Golubovas, paklaustas, ar minimas koncernas yra „MG Baltic“.

Verslo koncerno vadovų statuso byloje teisėsauga kol kas neatskleidžia. Su jais BNS susisiekti kol kas nepavyko.

15min montažas/Eligijus Masiulis ir Darius Mockus
15min montažas/Eligijus Masiulis ir Darius Mockus

„Atliekant šį tyrimą šiandien buvo atliktos kratos šio verslo koncerno prezidento ir viceprezidento darbo vietose, Seimo nario Eligijaus Masiulio namuose, automobilyje, darbo vietoje ir jo vadovaujamo Liberalų sąjūdžio būstinėje. Siekiant išsiaiškinti visas galimai įvykdytų nusikalstamų veikų aplinkybes atliekami ir kiti proceso veiksmai“, – teigiama STT pranešime.

„MG Baltic“ prezidentas yra D.Mockus, o viceprezidentas – Raimondas Kurlianskis, valdantis koncernui priklausantį žiniasklaidos verslą.

Krėtė D.Mockaus ir R.Kurlianskio kabinetus

Koncerno „MG Baltic“ atstovas ketvirtadienį patvirtino, kad koncerno patalpose atliktos kratos, tačiau įtarimų dėl kyšio liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui nekomentuoja.

„MG Baltic“ valdybos narys Romanas Raulynaitis BNS sakė, kad kratos atliktos koncerno prezidento Dariaus Mockaus ir viceprezidento, naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ direktoriaus Raimondo Kurlianskio kabinetuose. Pasak jo, kol kas nė vienam jų įtarimai nepareikšti.

„Šiai dienai nepareikšti (įtarimai D.Mockui ir R.Kurlianskiui – BNS), kiek mums sakė pareigūnai, tai nepareikšti (...). Taip, buvo daromos kratos – ir R.Kurlianskio kabinete, taip (ir D.Mockaus kabinete – BNS)“, – BNS sakė R.Raulynaitis.

„Aš žinau tik tai, jog yra Anykščių apylinkės teismo nutartis – ikiteisminio tyrimo teisėja Vitalija Ragauskienė leido daryti kratą. Ir aš žinau, kad tie ponai buvo atėję – pasižiūrėjo porą valandų ir išėjo. Ieškojo, bet ką... Ten yra, aš mačiau tik Mockaus pavardę (teismo nutartyje – BNS), aš asmeniškai nemačiau (Kurlianskio pavardės – BNS). Aš negaliu komentuoti, aš mačiau tik vieną pavardę“, – kalbėjo „MG Baltic“ valdybos narys.

Daugiau tyrimo detalių R.Raulynaitis teigė negalintis atskleisti.

„Kol yra tyrimas, jokių komentarų nebus. Iš kur aš galiu žinoti ir kur kas gali žinoti“, – sakė jis, paklaustas, ar „MG Baltic“ pripažįsta, kad jo vadovai davė kyšį Liberalų sąjūdžio lyderiui E.Masiuliui.

Koncerno „MG Baltic“ informacijos analitikė Živilė Andriūnienė BNS sakė, kad teisėsaugos pareigūnai koncerno centriniame biure pasirodė 8 val. ryto ir dirbo beveik iki pietų.

„Šiuo metu (teisėsaugos pareigūnai – BNS) išėję, mano žiniomis, tačiau nežinau, gal jie kokias kitas patalpas ar automobilius... Negaliu garantuoti, ar tikrai iš mūsų verslo trikampio išėjo“, – BNS sakė Ž.Andriūnienė.

„MG Baltic“ koncernas yra pasiruošęs bendradarbiauti su teisėsauga, kad būtų išsklaidytos bet kokios abejonės. Kol vyksta tyrimas, detalių komentuoti neturime teisės“, – rašoma ketvirtadienį po pietų išplatintame pranešime spaudai.

STT pranešė, kad R.Kurlianskis sulaikytas įtariant papirkimą. Oficialūs įtarimai jam nepareikšti.

Sieks panaikinti neliečiamybę

STT pažymi, kad bus siekiama E.Masiulio teisinės neliečiamybės panaikinimo.

Su E.Masiuliu 15min kol kas nepavyko susisiekti, nors jo mobilusis telefonas veikia.

„Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, taip pat negali būti kitaip suvaržyta jo laisvė. Todėl priimtas nutarimas Seimo narį Eligijų Masiulį apklausti kaip specialųjį liudytoją“, – teigia STT.

Liberalai žada bendradarbiauti

Iš Liberalų sąjūdžio stovyklos kol kas sklinda tik lakoniški komentarai.

„Liberalų sąjūdis visuomet pasisakė už skaidrią politiką. Todėl teiksime visą būtiną pagalbą teisėsaugos institucijoms, kad jų vykdomas tyrimas būtų užbaigtas kuo galima greičiau“, – ketvirtadienį išplatintame pranešime teigia liberalų vicepirmininkas Gintaras Steponavičius.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) departamento prokurorų grupė.

Generalinės prokuratūros atstovų teigimu, buvo nuspręsta nepaviešinti ONKT prokurorų pavardžių, kontroliuojančių šį tyrimą.

Tai buvo padaryta siekiant apsaugoti prokurorus nuo galimo poveikio.

„MG Baltic“ – senas liberalų draugas

Kol Lietuvoje dar negaliojo draudimas verslui remti partijas, „MG Baltic“ buvo viena dosniausių politinių partijų, tarp jų – ir Liberalų sąjūdžio – rėmėjų.

VRK duomenimis, „MG Baltic Investment“ Liberalų sąjūdį 2008–2011 metais parėmė bent 140 tūkst. Lt (apie 40 tūkst. Eur), koncernui priklausanti „Mitnija“ pridėjo dar 40 tūkst. Lt (11,5 tūkst. Eur).

Darius Mockus, Registrų centro duomenimis, yra vienintelis didžiulio, net 6 sektorius apimančio, koncerno akcininkas.

„MG Baltic“ struktūra
„MG Baltic“ struktūra

„MG Baltic“ valdo net 72 alkoholio gamybos, žiniasklaidos, telekomunikacijų, nekilnojamojo turto ir kitas įmones. Jam priklauso „Stumbras“, „Alita“, „Mineraliniai vandenys“, „Tromina“.

„MG Baltic“ taip pat priklauso stambūs žiniasklaidos rinkos žaidėjai, pavyzdžiui, LNK televizija, „Alfa“ naujienų portalas.

„MG Baltic“ taip pat valdo visą „Aprangos“ grupę, turi „MG Valdą“ – iš butų pardavimų ir komercinio nekilnojamojo turto nuomos uždirbančią įmonę.

Ketvirtadienį atidaroma „MG Valdos“ statyta „Vilniaus duonos“ kepykla, taip pat pranešta apie 29 proc. iki 6 mln. Eur smukusį bendrovės pelną.

„MG Baltic“ koncerne dirba pusketvirto tūkstančio žmonių, pernai koncernas gavo 539 mln. Eur pardavimo pajamų, o apie pelną nepraneša.

„MG Baltic“ 2014 metų konsoliduotas grynasis pelnas siekė 13,444 mln. litų – 23,3 proc. mažiau nei 2013 metais, konsoliduotos pajamos išaugo 12,5 proc. iki 577,587 mln. eurų, skelbia BNS.

Panašiai įkliuvo ir R.Paksas

Vasario pabaigoje į STT akiratį pateko ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas, kuris įtariamas susitaręs dėl kyšio su žiniasklaidos grupės "Lietuvos rytas" vienu akcininkų bei vadovu Gedvydu Vainausku. Šiam taip pat pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Įtariama, kad R.Paksas galimai darė spaudimą Aplinkos ministerijai pavaldiems pareigūnams, kad jie paspartintų prekybos tinklui „Norfa“ priklausančio pastato Prienuose statybos darbų priėmimą. Prokurorų manymu, jis tai darė su G.Vainausku susitaręs dėl kyšio už 15 tūkst. eurų.

Prokuroras Irmantas Mikelionis sakė, kad kyšį R.Paksui siūlė „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcininkas ir vadovas Gedvydas Vainauskas, kuris atstovavo kitiems asmenims. Šaltinių teigimu, R.Paksui galėjo būti pažadėti ne pinigai, o reklaminis plotas prieš rinkimus minėtoje žiniasklaidos grupėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min