Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 2d. 11:42

„Snaigės“ žygiams gamta nepagailėjo sniego

Šimtai vilniečių pirmąjį 2011 metų sekmadienį stojo ant slidžių
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gamta šiemet mėgstantiems slidinėti negaili sniego.

Sekmadienį nuo 11 valandos į sostinės Vingio parką pradėjo rinktis tradicinio „Snaigės“ žygio dalyviai. Organizatoriai džiaugėsi, kad šiemet parke itin daug sniego ir teigė dalyviams paruošę maršrutus, kuriuos jie galės pasirinkti pagal savo poreikius ir galimybes.

Nuo 1973 metų vykstantys žygiai pirmąjį Naujųjų metų savaitgalį tradiciškai visus sukviečia į Vingio parką. Parką prižiūrinčios bendrovės „Vilniaus parkai“ direktoriaus Alvido Raškausko teigimu, trasos  „Snaigės“ žygiui yra parengtos, tačiau vėliau jos yra prižiūrimos visą žiemą, kad visi norintys galėtų jomis pasinaudoti bet kada.

„Maršrutai yra parengti, turime iškabinę planus. Norintys gali čiuožti su slidėmis, taip pat ir su šiaurietiškomis lazdomis galima keliauti, kiekvienam pagal norus ir galimybes. Netrukdome nei pėstiesiems, nei slidininkams“, – sakė A.Raškauskas.

Anot A.Raškausko, paprastai Vingio parke finišą pasiekia apie 500 žmonių, tačiau šiemet tikimasi daugiau dalyvių, nes oras palankus, nors ir sninga, bet nešalta, nėra didelio vėjo.

„Nebuvo lengva paruošti maršrutus, nes miške yra labai daug sniego. Maršrutai parengti įvairūs, išraityti po visą Vingio parką, yra ir pakilimų, ir nuolydžių, dalyviai keliaus ir parko tankmėje, ir atvirose vietose“, – teigė A.Raškauskas.

Tereikia noro

Ilgametis „Snaigės“ žygių organizatorius, žygeivis Algimantas Jucevičius sakė, kad žygio dalyviai gali rinktis vieną iš kelių maršrutų, kurių ilgiai yra 4,5, 8 ir 11 kilometrų. O norint dalyvauti šiame žygyje, anot A.Jucevičiaus, specialaus fizinio pasiruošimo tikrai nereikia.

„Reikia noro išeiti iš namų, atsitraukti nuo televizoriaus ir nežiūrėti pro langą. Miške yra kur kas geriau“, – įsitikinęs A.Jucevičius.

Kiek dalyvių susirinks į pirmąjį 2011 metų žygį, A.Jucevičius prognozuoti nedrįso. „Tai priklauso nuo nuotaikų mieste, nes gruodį į vieną žygį susirinko net 800 dalyvių, o per Kalėdas, kai mieste jau telkšojo balos, jų tebuvo 450“, – sakė žygio organizatorius.

„Snaigės“ žygiai skirtingose Vilniaus miesto vietose vyks visą žiemą. Slidininkai ir keliautojai pėsčiomis į Vingio parką grįš pirmąjį vasario savaitgalį, kai Vilnius skelbs sveikatingumo mėnesio pradžią.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min