Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 9d. 07:30

Sniegą Kauno valdžia prilygina košmarui

Kauno gatvių barstymui ir valymui šiais metais skirta kur kas mažesnė savivaldybės biudžeto dalis, nei ankstesniaisiais metais.
„15min“ skaitytojo R.Bričkaus nuotr. / Kauno gatvėms barstyti ir valyti šiais metais skirta kur kas mažesnė savivaldybės biudžeto dalis nei ankstesniaisiais metais.

Kauno valdžios atstovai viliasi, jog artėjanti žiema bus šilta ir miesto gatvių nepadengs storas sniego sluoksnis. Tokią prielaidą galima daryti pažvelgus, kokia suma gatvių barstymo darbams numatyta skylėtame Kauno biudžete.

Praėjusios savaitės viduryje iškritęs gausus sniegas ir gatvėse it iš gausybės rago pasipylusios avarijos miesto vadovams priminė nenumaldomai artėjantį žiemos sezoną, kai nemažą savivaldybės išlaidų dalį suryja apsnigtų gatvių barstymo ir valymo darbai. Per 100 mln. Lt skolų turinčios savivaldybės vadovai taupyti stengiasi visur, kur tik įmanoma, tad nenuostabu, jog po taupymo volu pateko ir slidžioms gatvėms barstyti skirta biudžeto eilutė. Kovai su žiemiškais orų kaprizais iki Naujųjų metų numatyta išleisti tik pusę milijono litų.

„Aš labai norėčiau tikėti, – paklaustas, ar su puse milijono pavyks pasiekti, jog Kauno gatvės būtų saugios, šypsodamasis atsakė savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis. – Viskas priklauso nuo oro, o jo pernelyg prognozuoti negali. Pasnigtų porą savaičių kasdien ir pinigai baigtųsi, tačiau paprastai taip nebūna. Tiesa, neaišku, kaip bus gruodį, bet minčių ir vilčių, kad pinigų užteks, turime.“

Panašu, kad valdininkų viltys, jog pinigų sniegui valyti ir gatvėms barstyti gali ir užtekti, yra pernelyg optimistinės, palyginti su realybe. Pasak gatvių barstymo darbų konkursą laimėjusios bendrovės „Kelių remonto grupė“ atstovų, visų pagrindinių miesto gatvių, įkalnių ir tiltų vienkartinis pabarstymas kainuoja beveik 50 tūkst. Lt.

„Praėjusios savaitės viduryje miestą teko barstyti du kartus, – tvirtino „Kelių remonto grupės“ direktoriaus pavaduotojas statybai Mindaugas Norkus. – Tuo tarpu praeitą žiemą, kai buvo didžiosios pūgos, per parą barstymo mašinos į gatves išvažiuodavo nuo 4 iki 6 kartų.“

Atlikus nesunkius aritmetinius veiksmus aiškėja, jog net ir kelias dienas iš eilės stipriau pasnigus, barstymo darbams skirtos lėšos ištirptų greičiau nei ant gatvių nukritęs sniegas.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas A.Pakalniškis tikino, jog tokiu atveju savivaldybė su pagalbos šauksmu kreiptųsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją arba naudotų ekstremalioms situacijoms likviduoti skirto savivaldybės administracijos direktoriaus Rezervo fondo lėšas. Tačiau veikiausiai puikiai žinodamas su kelis kartus sumažintu biudžetu gyvuojančios Lietuvos automobilių kelių direkcijos situaciją bei numanydamas apie Rezervo fonde švilpaujančius vėjus, bendrovės „Kelių remonto grupė“ direktoriaus pavaduotojas nupiešė kiek kitokį galimą scenarijų. „Savivaldybė toliau klimptų mums į skolą“, – pareiškė M.Norkus.

Skolinga dar nuo pernai

Kauno miesto savivaldybė „Kelių remonto grupei“ dar už praėjusį žiemos sezoną atliktus darbus bei šiltuoju metų periodu lopytas miesto gatves šiuo metu yra skolinga apie 3 mln. Lt. „Nuo nepriklausomybės atgavimo aš nepamenu tokios situacijos, kad kas antras uždirbtas litas būtų praskolintas“, – situacija piktinosi bendrovės generalinis direktorius Vidmantas Norkus.

„Praėjusią savaitę jie („Kelių remonto grupės“ atstovai – red. past.) paragino, kad savivaldybė atsiskaitytų už atliktus gatvių remonto darbus. Sukrapštėme paskutinius likučius ir pervedėme 600 tūkst. Lt. Kaip tyčia, kitą dieną ėmė ir pasnigo“, – kalbėjo miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Kenčiame. Vis dar kenčiame“, – paklaustas, kiek dar užteks „Kelių remonto grupės“ akcininkų kantrybės, atsakė bendrovės direktoriaus pavaduotojas M.Norkus.

Valys ne visas gatves

Net nebandydami slėpti, jog artėjančios žiemos laukia su baime, miesto vadovai kauniečius paragino savo jėgomis nusivalyti atokesnes Kauno gatveles, nepatenkančias į savivaldybės barstomų ir valomų gatvių sąrašą. „Tikrai nebus taip, kad nuvalysime visas gatves. Bus stengiamasi valyti pagrindines gatves, tiltus ir įkalnes. Gyventojai turėtų suprasti, kad didelio pasirinkimo ir didelių galimybių neturime, – aiškino A.Kupčinskas. – Pavojaus varpais skambinti galima, bet ar nuo to skambinimo kas nors pasikeis? Ekonominė situacija yra tokia, kokia yra. Stengiamės iš to, ką turime, ką nors daryti.“ 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min